Pielęgnacja skóry pod oczami

Spojrzeniem łatwiej wyrazić to, co nie może przejść przez usta, dlatego warto zadbać, aby skóra wokół oczu była odpowiednio nawilżona, napięta i odświeżona. Jak zniwelować objawy zmęczonej skóry pod oczami? Oto propozycje, które na pewno odmłodzą nasze spojrzenie.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Krem pod oczy

Pielęgnacja oczu wymaga użycia odpowiednich produktów, ze względu na wrażliwą skórę w tym obszarze. Kremy pod oczy, to kosmetyki wyjątkowo specjalistyczne, ich głównym zadaniem jest nawilżenie oraz rozświetlenie skóry, a także zmniejszenie opuchlizny, czy redukcja zmarszczek. Dlatego ważne jest, aby stosować je jako codzienną pielęgnację przeciwzmarszczkową zarówno rano, jak i wieczorem.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Maseczki pod oczy

Podobnie do skóry twarzy, pielęgnację oczu można wzbogacić o maseczkę, serum w ampułkach, a nawet…peeling! Warto poświęcić więcej czasu na ten obszar twarzy, aby kompleksowo zadbać o wymagającą w tym miejscu skórę.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Masaż skóry pod oczami

Jest to bardzo ważna część pielęgnacji tej delikatnej części twarzy. Wykonanie masażu usprawnia krążenie i ułatwia wchłanianie substancji aktywnych z kremów, czy innych produktów, które stosujemy na ten obszar. Taki masaż przyczynia się do likwidacji opuchnięć oraz odświeża i rozjaśnia nasze spojrzenie.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Odpowiednia dieta

Ogromny wpływ na naszą skórę pod oczami ma również prowadzony przez nas tryb życia i stosowana dieta. Należy więc, zadbać o odpowiednią ilości snu i odpoczynku, a w przypadku diety, pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej dawki nasyconych kwasów tłuszczowych oraz dużej ilości wody. W ten sposób możemy uchronić naszą skórę przed odwodnieniem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Wpis znaleziono dzięki:

- Pielęgnacja skóry pod oczami

- Maseczki pod oczy

- Kremy pod oczy