Pierwszy koncert na rzecz transplantacji – bezpłatne wejście!

Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza na niezwykłe wydarzenie muzyczne – w następny czwartek, 17 grudnia, o godzinie 18:30, na terenie uczelni odbędzie się koncert muzyki poważnej z udziałem pacjentów po przeszczepie.

koncert na rzecz pacjentow po przeszczepie2

Koncert na Rzecz Pacjentów po Transplantacji organizowany jest wspólnie przez Zespół Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych WUM oraz Zespół Pedagogów i Studentów Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Motto wydarzenia to słowa zaczerpnięte z Talmudu: „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”, a celem, jaki przyświeca organizatorom, jest promowanie idei transplantacji, jednoczenie środowiska oraz zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat dawstwa narządów.

„Koncert powstał dzięki współpracy wielu osób związanych z ideą transplantacji” – mówi Prof. Magdalena Durlik, pomysłodawczyni wydarzenia – „Zarówno prowadzący Maciej Szklarz, jak i kilku z występujących artystów to pacjenci po przeszczepieniu wątroby. Obecnych też będzie wielu ekspertów z dziedziny medycyny transplantacyjnej” – dodaje.
Koncert poprzedzony zostanie panelem eksperckim, podczas którego specjaliści dyskutowali będą o najbardziej aktualnych problemach i zagadnieniach związanych z przeszczepianiem narządów w Polsce. Celem spotkania będzie wypracowanie rekomendacji co do dalszej krajowej polityki transplantacyjnej.
Wydarzenie jest jednym z wielu działań, które podejmowane są w tym roku w Polsce na rzecz transplantologii. W październiku ruszyła ogólnopolska kampania Ministerstwa Zdrowia „Zgoda na życie”, która jest partnerem inicjatywy.
Koncert odbędzie się 17 grudnia br. o godzinie 18:30 w Sali Koncertowej UMFC, przy ul. Okólnik 2 w Warszawie. W programie znalazły się m.in. utwory Chopina, Czajkowskiego, Verdiego, Mozarta czy Vivaldiego. Poprzedzający koncert panel ekspercki rozpocznie się o godzinie 17:00.
Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału pod numerem 22 502 12 32 lub pod adresem mailowym [email protected].

Kampania „Zgoda na życie”
Kampania „Zgoda na życie” potrwa do końca 2016 r. Jej celem jest upowszechnienie
w społeczeństwie wiedzy na temat medycyny transplantacyjnej, zachęcenie Polaków do publicznego deklarowania swojej woli w kwestii dawstwa narządów oraz zostawania potencjalnymi dawcami szpiku kostnego. Kampania finansowana jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej na lata 2011 – 2020. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.zgodanazycie.pl.