Pomysły na ostatni tydzień wakacji w mieście dla Ciebie i malucha

Gdy czeka nas wypoczynek w mieście z dzieckiem, nie wpadajmy w panikę. Jak wiadomo, to również mogą być udane wakacje! Niekiedy należy wykazać się niemałą kreatywnością, aby wypełnić naszemu dziecku czas wolny. Jak spędzić ostatni tydzień wakacji w mieście? Niektóre z rad sprawdzą się nie tylko podczas letniej przerwy od szkoły, ale przez cały rok!

Family feeding giraffe in a zoo
Pomysły na ostatni tydzień wakacji w mieście dla Ciebie i malucha

Czas letnich wakacji możemy spędzić na wiele sposobów. Lato to czas wyjazdów poza miasto, ale niestety nie na całe dwa miesiące. Istnieje nieskończenie wiele pomysłów na wakacje bez nudy, oto niektóre z nich – w sam raz na ostatnie chwile lata!

1. Kino pod chmurką

Wyjście do kina dla naszych pociech to zawsze duże wydarzenie. Można być pewnym, że jeszcze długo po zakończeniu seansu zachwytom nie będzie końca. Lato dostarcza wielu możliwości – może warto sprawdzić repertuar seansów plenerowych w mieście? Wiele z nich dostarczy również wielu dodatkowych atrakcji dla dzieci.

2. Podróż w świat zwierząt

Prawdopodobnie nie wystarczyłoby nam życia, żeby w naturalnych warunkach zobaczyć wszystkie okazy zwierząt, które mieszkają w ogrodzie zoologicznym. Bliskie spotkania z naturą będą świetnym urozmaiceniem wakacyjnej nudy, a przy okazji to doskonała okazja do nauki. W wielu ogrodach zoologicznych można skorzystać z lekcji prowadzonych przez profesjonalnych pracowników ośrodka, którzy wprowadzą dzieci w niezwykły świat zwierząt.

3. Spacerowi odkrywcy

Skrawek zieleni w centrum miasta świetnie nadaje się na długie spacery, ale także na… piknik! Pamiętajmy jednak, że nawet czyste małe ręce mogą być siedliskiem wielu zarazków, np. bakterii E.Coli, złapanych podczas szaleństwa pomiędzy drzewami. Jeśli brakuje nam pomysłów na zabawę z dzieckiem w parku czy w lesie, warto zabrać ze sobą… siatkę na motyle czy zeszyt na okazy roślin! Maluch poczuje się jak prawdziwy odkrywca, gdy zwrócimy jego uwagę na bogaty świat natury – nawet w centrum miasta!

4. Letnie przyjęcie

Jeżeli w mieście zostało kilkoro przyjaciół naszej pociechy, warto razem z ich rodzicami przygotować przyjęcie. Okazja nie jest ważna, istotne jest, aby nasze dzieci się nie nudziły i świetnie bawiły – może w ogrodzie? Lato to idealny czas np. na naukę budowy szałasów! Po szaleństwach należy całą gromadkę wysłać na obowiązkowe mycie rąk. To też może być zabawa, np. korzystając z automatycznego dozownika mydła antybakteryjnego Dettol, mycie dłoni nie będzie już nigdy przykrym obowiązkiem.

5. Wodne szaleństwo

Na basen można iść o każdej porze roku, ale na odkryty basen tylko podczas słonecznego lata. Odrobina wodnego szaleństwa wprawi w dobry nastrój nie tylko dziecko, ale i nas samych. Pamiętajmy tylko, że z wodą nie ma żartów – zabierzmy dmuchane rękawki czy kółko w kształcie ulubionej postaci z bajki. Zanim pozwolimy dziecku wejść do wody, sprawdźmy, gdzie znajdują się ratownicy. To jednak nie zwalnia nas z bacznego obserwowania pociechy podczas zabawy. Po powrocie do domu warto od razu wykąpać dziecko, aby z delikatnej skóry zmyć chlor, używany do utrzymywania basenów w czystości.

6. Sezonowe słodycze

Zimne lody lub pyszne gofry z bitą śmietaną to uwielbiana przekąska na letnie dni. Warto pamiętać o jedzeniu smakołyków ze sprawdzonego źródła. Jeśli decydujemy się na lody – przyjrzyjmy się ich konsystencji. Jeśli nie jesteśmy pewni czy nie były wcześniej rozmrażane, lepiej zrezygnujmy z przyjemności, która może później skutkować… salmonellą. Nie zapominajmy również, że w przypadku letnich przekąsek – królować powinny dokładnie umyte owoce!

Korzystajmy z ostatnich chwil lata jak najbardziej się da. Powyższe sposoby to tylko kilka możliwości, jakie stawia przed nami piękna, letnia pogoda. W wakacyjnym szaleństwie pamiętajmy jednak o podstawowych elementach bezpieczeństwa oraz… higieny, aby spędzić wolny czas szczęśliwie i bezproblemowo.