Porządek w kuchni? Mamy na to sposób!

Sprzątanie kuchni bywa uciążliwe. Trudny do usunięcia tłuszcz czy zacieki przyprawiają nas o zawrót głowy. Sprawdź jak w sprytny sposób poradzić sobie z kuchennym brudem.

foto: Pixabay.com

Każdego dnia czeka na nas mnóstwo trudności związanych z pracą czy kontaktami międzyludzkimi. Zatem po co jeszcze bardziej utrudniać sobie życie podczas takich prostych czynności jak sprzątanie. Sprawdź jak szybko usunąć zabrudzenia!

Brudna mikrofalówka i kuchenka

W czyszczeniu mikrofalówki świetnie sprawdzi się ocet. Wystarczy odrobinę octu „podgrzać” w mikrofalówce. Dzięki tej czynności lepiej będzie pozbyć się brudu. Z kuchenką sprawa wydaje się być trudniejsza. Nic bardziej mylnego! Kuchenkę należy przetrzeć nasączonym tłuszczem ręcznikiem papierowym. Brzmi paradoksalnie, ale warto spróbować.

Brzydki zapach w lodówce?

I znów pojawia się temat… OCTU! Mimo, że jego zapach nie należy do najprzyjemniejszych, świetnie neutralizuje inne zapachy. Jeśli nie chcecie używać octu, warto spróbować inny sposób, który polega na tym, że nasączamy sokiem z cytryny waciki i umieszczamy je w lodówce.

Rozbite szkło

Pewnie nie raz przez przypadek upuściłaś coś szklanego? Każdemu się to zdarzyło! Bardzo ciężko jest się pozbyć drobinek szkła. Zmiotka czy nawet odkurzacz nie zawsze sprawdzą się świetnie. Odkryłyśmy sposób jak sobie z tym poradzić. Kromka białego chleba poradzi sobie świetnie, niczym magnes przyciągający opiłki żelaza.

Przypalony garnek

Kto by pomyślał, że z przypalonym garnkiem świetnie poradzi sobie… płyn do płukania. Co trzeba zrobić? Do garnka nalej wody, tak by zasłoniła dno, następnie dodaj 2-3 łyżki płynu. Odstaw na 2 godziny, po czym wylej detergent i umyj jak zwykle. Nie zapomnij aby użyć w tym celu płynu do naczyń.

Czas odświeżyć dywan

Twój dywan stracił na świeżości i nie wiesz co z tym zrobić?  Nie chcesz oddawać do chemicznego czyszczenia a sama nie masz czasu, żeby go uprać? Wystarczy, że posypiesz dywan sodą oczyszczoną, pozostawisz na 20-30 minut po czym odkurzysz go.

 

Niedrożne rury?

Jak się okazuje, ocet jest niezastąpiony w kuchennych porządkach. Aby udrożnić rury, należy do nich wsypać pół szklanki sody oczyszczonej po czym wlać szklankę octu. W reakcji sody oczyszczonej z octem powstanie piana, którą po 15 minutach należy spłukać wrzątkiem.

Czystość kuchennych mebli

Podczas gotowania otwieramy szafki pozostawiając na nich tłuste ślady. Aby się ich pozbyć należy przetrzeć powierzchnię surowym ziemniakiem. Problem zaczyna się podczas sprzątania góry szafek kuchennych. Kurz i osadzający się tłuszcz są bardzo trudne do usunięcia. Wystarczy, że na czyste meble położymy gazetę, na której osadzi się brud. Podczas porządków wymieniamy gazety a góry szafek przecieramy ścierką z detergentem.

 

Agata Reszko

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Porządki

- Kuchnia

- Porządek w kuchni