Poznaj kolor roku „Greenery” w ogrodzie!

Podczas gdy kolor Pantone na 2017 rok został ujawniony i już pojawia się jako większy lub mniejszy akcent we wnętrzach, modzie, designie czy architekturze, warto mu się przyjrzeć również w aranżacjach ogrodowych. Zielnie doskonale prezentują się na ozdobnych donicach, lampionach czy małej architekturze.

Poznaj kolor roku „Greenery” w ogrodzie!

Instytut Pantone na podstawie obserwacji rynku w branży poligraficznej, modowej czy wnętrzarskiej oraz w nawiązaniu do globalnych wydarzeń i trendów co roku typuje kolor, który będzie numerem jeden przez kolejne dwanaście miesięcy. Rok 2017 skradły zielenie „Greenery” i ich soczyste odcienie z domieszką żółci, które silnie nawiązują do natury, relaksu i odrodzenia. Na stronie Instytutu czytamy: „Odświeżająca i ożywcza zieleń jest symbolem nowego początku”. Inspiracji i odświeżenia w swoim otoczeniu poszukują również miłośnicy przydomowych zielonych zakątków – ogrodów, tarasów lub balkonów.

Paleta farb ogrodowych Altax Viva Garden! to intensywne i stonowane zarazem barwy nawiązujące do zmieniającej się sezonowo przyrody. W letniej palecie królują kolory nawiązujące do radosnych promieni słońca rozpoczynającego nowy dzień, jak też barwy plaży i morza z szumiącym niedaleko lasem o wyrazistej zieleni, do którego chętnie uciekamy myślami. Pełna gama kolorystyczna to aż 29 różnych barw, a wśród nich znajdują się zielenie odpowiadające kolorowi „Greenery” – Limonkowy Ciemiernik, Czterolistna Koniczyna, Aromatyczna Szałwia, Pachnący Jałowiec, Zielony Bluszcz czy Wiosenne Bazie, które pozwolą stworzyć zaskakujące kompozycje kolorystyczne dekoracji ogrodowych. Ponadto, to farby, które mają wszechstronne zastosowanie – nadają się idealnie do drewna, cegły, metalu, betonu, a nawet terakoty i kamienia.

– Paprocie, ozdobne trawy i krzewy doskonale łączą się z jaskrawymi odcieniami zieleni na donicach, ogrodowych lampionach, karmnikach dla ptaków lub na małej architekturze. Limonkowy ciemiernik czy czterolistna koniczyna to świetne kolory na rok 2017, dzięki którym wystrój ogrodu nabierze ciepłych, przytulnych barw – mówi Martyna Kaczmarek, projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden!

Jakie kolory najlepiej łączą się z „Greenery” w ogrodzie?

Pantone podkreśla, że najmodniejszy kolor roku należy do neutralnej kategorii barw, dlatego możne go śmiało łączyć z innymi kolorami. Wśród propozycji znajdziemy połączenia pastelowe, metaliczne oraz barwy neutralne.

– Polecane przez nas zestawienia kolorystyczne to zielenie z dodatkiem naturalnych kolorów – bieli, mocno przygaszonych czerni i pastelowych żółci. Limonkowy ciemiernik z naszej palety świetnie komponuje się ze Słodką Borówką, której bardzo blisko do czerni, natomiast Czterolistna Koniczyna doskonale łączy się pastelowym Kwiatem Lipy lub Dojrzałą Pigwą – dodaje Martyna Kaczmarek.