Praga dla zakochanych, czyli co warto zwiedzić we dwójkę w stolicy Czech

Praga to jedna z tych europejskich stolic, która znajduje się w niemal wszystkich rankingach najbardziej romantycznych miast Europy

weekend w Pradze
Praga dla zakochanych, czyli co warto zwiedzić we dwójkę w stolicy Czech

To właśnie stolica Czech – obok Paryża, Wenecji lub Wiednia – uchodzi za miejsce, do którego warto pojechać ze swoją drugą połówką. I trudno nie zgodzić się z tymi rankingami, gdyż to czeskie miasto nad Wełtawą zachwyca nie tylko zabytkami, piękną architekturą, urokliwymi budynkami czy krętymi uliczkami, ale też niezwykłym klimatem, atmosferą i wszechobecnym duchem romantyzmu.

To miasto jest doskonałe zarówno na weekendowy wypad, jak i na dłuższy pobyt. Dlatego też warto tam się wybrać ze swoją drugą połówką. A na jakie miejsca warto zwrócić uwagę? Jest ich co najmniej kilka.

Romantyczna kolacja z widokiem na Pragę

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na spędzenie randki ze swoją drugą połówką jest romantyczna kolacja. W czeskiej Pradze jest mnóstwo restauracji i knajpek, do których można zaprosić ukochaną osobę. Jedną z najciekawszych propozycji jest kolacja w chmurach – i to niemal dosłownie. W dzielnicy Žižkov znajduje się słynna wieża telewizyjna, która wznosi się nad miastem na 66 metrów. Oprócz rozległego tarasu, z którego można podziwiać panoramę Pragi, na szczycie wieży znajduje się też ekskluzywna restauracja. I chociaż nie należy ona do najtańszych, to jednak rozciągające z jej okien widoki rekompensują wszelkie wydatki. Czy można wyobrazić sobie bardziej romantyczne miejsce na kolację we dwoje?

Praga dla zakochanych, czyli co warto zwiedzić we dwójkę w stolicy Czech

A po zakończeniu posiłku warto udać się na wieczorny spacer po klimatycznych i urokliwych zakątkach tego czeskiego miasta. Wtedy też jest dobry moment na spędzenie namiętnej nocy, która byłaby swego rodzaju zwieńczeniem całego wieczoru. A ponieważ warunkiem udanego związku jest unikanie nudy w sypialni, to właśnie podczas takiego wyjazdu można wprowadzić do tej sfery nieco nowości. Ciekawym pomysłem są wszelkiego rodzaju akcesoria i gadżety erotyczne – choćby sex maszyny, wibratory, kulki i wiele innych. Tutaj liczy się przede wszystkim wyobraźnia i pragnienia obojga partnerów, które można i warto spełniać. Dodatkowym atutem jest fakt, iż wybór takich akcesoriów jest bardzo szeroki, więc każda z par znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A miejsce, w którym można dokonać takich zakupów jest między innymi sklep Easytoys.

Most Karola

Innym miejsce, które powinny odwiedzić wszystkie pary zakochanych przyjeżdżające do Pragi jest Most Karola, który łączy dwie dzielnice. Dlaczego? Otóż przede wszystkim jest on bardzo piękny, a spacer po nim na pewno pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia. Z każdej strony mostu rozpościera się przepiękna panorama miasta, co sprawia, iż most jest cichym bohaterem wielu sesji ślubnych.

Praga dla zakochanych, czyli co warto zwiedzić we dwójkę w stolicy Czech

Ale to nie wszystko. Jedną z cech charakterystycznych tej niezwykłej budowli są tysiące kłódek na balustradach, które zostały zawieszone przez zakochanych. Taki widok jest naprawdę niezwykły.

Wzgórze Petřin

Kolejnym miejscem polecanym dla zakochanych par jest Wzgórze Petřin, na które można dostać się na dwa sposoby – kolejką linową lub pieszo, pokonując wzniesienie o wysokości 327 metrów. Na samym wzgórzu na zakochanych czeka szereg niezwykłych atrakcji. Kręte alejki i przepiękne krajobrazy na pewno urozmaicą każdy romantyczny spacer.

Praga dla zakochanych, czyli co warto zwiedzić we dwójkę w stolicy Czech

Dodatkowo w centralnym punkcie wzgórza mieści się 60 – metrowa kopia wieży Eiffla, która jest doskonałym punktem widokowym. Natomiast tuż obok znajduje się labirynt luster, który jest świetną i zabawną rozrywką nie tylko dla najmłodszych.

Wyspa Kampa

Będąc w czeskiej stolicy warto też zabrać swoją drugą połówkę na przepiękną wyspę Kampa, która znajduje się na Wełtawie, niedaleko słynnego Mostu Karola. Kampa to doskonałe miejsce na romantyczny piknik, podczas którego można posłuchać muzyki na żywo lub wybrać się do jednej z okolicznych kawiarni. Oprócz tego na wyspie warto zobaczyć ścianę Johna Lennona, Muzeum Kampa czy urocze rzeźby raczkujących bobasów. A dodatkowo pełno tu kanałów i klimatycznych kamienic, które nadają wyspie romantycznego charakteru.

Inne miejsca warte odwiedzenia we dwoje to między innymi Muzeum Czekolady, park Grébovka, Hradczany, Rynek Małostrański i wiele innych. W każdym z tych miejsc łatwo odnaleźć romantycznego ducha czeskiej stolicy, który tak bardzo sprzyja zakochanym parom.