Czekolada o działaniu przeciwbólowym? Już niedługo!

Na ratunek kobietom cierpiącym w trakcie menstruacji już wkrótce przyjdzie z pomocą czekolada. Nie możemy się doczekać.

Foto frauenmondchocolate.Instagram

Na ratunek kobietom cierpiącym w trakcie menstruacji już wkrótce przyjdzie z pomocą czekolada. Nie możemy się doczekać.

Czekolada – od początku…

Obecnie, czekolada jest ogólnodostępna. Komu z nas przyszłoby do głowy, że dawniej mogli sobie na nią pozwolić tylko ludzie wyjątkowo majętni? Słodycz ten na początku swojego istnienia nie był nawet słodki. Tak, jak każdy z nas dorasta, tak i on dojrzał, a w trakcie tego procesu, przechodził różne etapy rozwoju. Dawniej uchodził za afrodyzjak, a pierwszym Europejczykiem, który go spróbował był Krzysztof Kolumb i napój ten wcale go nie zachwycił. Miał pikantny i gorzki smak, zupełnie inny niż ten, który teraz znamy my.

Zdrowotna moc czekolady

Jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe czekolada, oprócz tabletek, to absolutny „must have” w trakcie menstruacji. Niestety, ta gorzka ze względu na zawartości składników odżywczych jest bardziej skuteczna. Z kolei słodka – do tej pory była w stanie jedynie podnieść poziom cukru we krwi i poprawić samopoczucie. Już niedługo dzięki szwajcarskiemu producentowi – firmie „Chocalte mit Herz”  czekolada będzie również łagodzić objawy menstruacji. Nowy wyrób pod nazwą „Frauenmond”, czyli „Księżyc Kobiety” w niedługim czasie pojawi się na półkach szwajcarskich sklepów. Mamy nadzieję, że będzie dostępny także w naszym kraju.

Specjalna mieszanka wysokogatunkowej czekolady oraz 17 alpejskich ziół ma działać lepiej niż niejedna tabletka, choć producent zastrzega, że nie jest zamiennikiem żadnych leków. Jej główne zalety polegają na działaniu uspokajającym i harmonizującym wszystkie zmysły, dlatego nie ma przeciwskazań, by sięgali po nią także mężczyźni.– podaje Radio Zet.

Sylwia Kropiewnicka