Samsung Galaxy S10 – co na jego temat sądzą użytkownicy?

Samsung Galaxy S10 to kolejna odsłona kultowej linii smartfonów. Jego premiera odbyła się ponad pół roku temu, więc wiemy już czego się po nim spodziewać.

Samsung Galaxy S10 – co na jego temat sądzą użytkownicy?

W świecie, gdzie nowe modele rzadko wyznaczają nowe standardy, wprowadzając raczej tylko pewne ulepszenia, opinie pierwszych użytkowników są bardzo ważne. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że S10 posiada rewelacyjny aparat, nadzwyczajną wydajność oraz doskonałą baterię. Poza tym spełnia on wszystkie wymagania stawiane topowym smartfonom.

Wizualnie i technicznie Samsung Galaxy S10 to oczywiście telefon z wyższej półki. Cienkie aluminiowe ramki spajają dwie tafle szkła, a dzięki powłoce Gorilla Glass 5 telefon jest wytrzymały. Spełnia też normę IP68, czyli bezkarnie możemy zanurzać go na 1,5 metra przez 30 minut. O jego prawdziwej wartości decyduje jednak coś innego.

Samsung Galaxy S10 – wydajność

We współczesnym świecie korzystamy ze smartfonów na wiele różnych sposobów. Często jednocześnie przeglądamy serwisy społecznościowe, mamy włączoną nawigację i kilka innych aplikacji w tle, a w uszach słuchawki, z których gra muzyka. Potrzebujemy do tego wydajnego urządzenia. Samsung Galaxy S10 to smartfon wyposażony w topowy ośmiordzeniowy układ Exynos 9820 Octa (8 nm), z którym mogą równać się tylko rozwiązania Bionic, wprowadzane na rynek przez Apple. Za wydajność Samsunga odpowiada jednak aż 8 GB ramu. Dzięki temu jest to telefon wielozadaniowy i działający niezwykle płynnie.

Samsung Galaxy S10 – aparaty

Główny aparat zaprojektowany z myślą o modelu S10 to zestaw trzech obiektywów:

  • standardowego szerokokątnego obiektywu (matryca 12 megapikseli, jasność: f/1.5-2.4),
  • teleobiektywu (matryca 12 megapikseli, jasność: f/2.4),
  • ultraszerokokątnego obiektywu (matryca 16 megapikseli, jasność f/2.2).
    Jest to zestaw pozwalający zrobić dobre zdjęcia praktycznie w każdych warunkach.

Samsung pomyślał zarówno o profesjonalistach, jak i amatorach. Szczególną zaletę dla tych ostatnich stanowi inteligentny asystent kadrowania. Telefon, za pomocą specjalnego sterownika, sam sugeruje, gdzie warto skierować obiektyw.

Samsung Galaxy S10 – bateria

Zwykle bateria nie jest tym elementem telefonu, na który zwraca się szczególną uwagę. Samsung Galaxy S10 wyposażony jest w litowo-jonową baterię o pojemności 3400 mAh. To więcej niż ma np. najnowszy iPhone 11 (3110 mAh). Nie tu tkwi jednak sekret. Użytkownicy najnowszych smartfonów przyzwyczaili się już do faktu, że telefonu lepiej nie pozostawiać podłączonego do źródła zasilania na całą noc, ponieważ niszczy to baterię. Z tego względu ważne jest, czy możemy szybko naładować telefon. Samsung S10 ma dwa ważne standardy – pierwszy to szybkie ładowanie tradycyjne (15W), dzięki któremu urządzenie ładuje się szybko na kablu. Ważniejszy jest jednak standard ładowania bezprzewodowego Qi/PMA. Dzięki niemu nie tylko skorzystamy z ładowarki indukcyjnej np. w biurze czy w samochodzie, lecz również podładujemy telefon w kilka minut. To funkcja szczególnie ważna, jeżeli korzystamy z telefonu intensywnie. S10 na tle konkurencji wyróżnia także funkcja powerbanku, która polega na odwróconym ładowaniu bezprzewodowym – to nasz smartfon może zasilić inne urządzenie, gdy zajdzie taka konieczność.

Artykuł partnera

Wpis znaleziono dzięki:

- Samsung Galaxy S10

- Powłoka Gorilla Glass 5

- Ładowarka indukcyjna