Smart shopping – sposób na tańsze zakupy w popularnych sklepach

Smart shopping, czyli mądre robienie zakupów, to pojęcie, które cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Coraz częściej możliwe jest jej zastosowanie także w przypadku wielu popularnych marek, także tych z wyższej półki.

 

smartshoping
Smart shopping – sposób na tańsze zakupy w popularnych sklepach

Czym jest smart shopping?

W gruncie rzeczy trudno o jednoznaczną definicję smart shoppingu. Jest to bowiem bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnorodnych strategii. W największym skrócie będzie to całość podejmowanych działań i taktyk, które mają na celu zdobycie produktu (lub zakup usługi) w jak najlepszej cenie i na jak najlepszych warunkach.

Zasady smart shoppingu można stosować zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju aplikacji możemy szybko porównywać ceny i w wygodny sposób znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Jak brać udział w takich akcjach?

Jest bardzo wiele sposobów na smart shopping. Jedną z najważniejszych rad jest… bycie cierpliwym. W końcu promocje nie odbywają się każdego dnia i nieraz warto poczekać trochę czasu, aby dany produkt wreszcie uległ przecenie.

Jednak jest także kilka innych ciekawych rozwiązań, które umożliwią tańsze kupowanie. Jednym z nich są kupony rabatowe. Wprowadzając taki kod promocyjny podczas składania zamówienia, można liczyć na sporą obniżkę ceny – często na poziomie kilkunastu procent – lub też całkowicie darmową dostawę. Z kolei same kody rabatowe można znaleźć w Internecie na stronie Kupon.pl czy też w newsletterach poszczególnych sklepów.

Ponadto – zawsze warto odwiedzać portale oferujące możliwość zakupów grupowych. W tego typu miejscach można znaleźć wiele ciekawych ofert w cenach niższych o kilkanaście procent w stosunku do cen rynkowych.

Ekskluzywne marki w smart shoppingu

Wydawać by się mogło, że smart shopping dotyka wyłączenie produktów z niższych półek – nic bardziej mylnego! Obecnie dzięki różnego rodzaju obniżkom można kupować asortyment najbardziej cenionych producentów.

Wiele marek z kategorii premium przez długi czas zwlekało z umożliwieniem brania udziału w różnego rodzaju akcjach smart shoppingowych. Jednak już od kilku lat trudno znaleźć firmę, która nie organizuje różnego rodzaju wyprzedaży czy też nie proponuje akcji promocyjnych innego typu. Kod rabatowy Wittchen, Zalando, Gino Rossi czy Bata to tylko niektóre z promocji udostępnianych przez popularne sklepy.

Producenci galanterii skórzanej czy eleganckiej biżuterii biorą udział w różnego rodzaju świętach dla poszukiwaczy promocji (jak np. Black Friday czy Dzień Singla), podczas których obniżają ceny oferowanych produktów nawet o kilkadziesiąt złotych. Podobnie jest w przypadku najlepszych marek odzieżowych. Oprócz wyprzedaży na koniec roku także podczas zmian sezonu (np. na zakończenie zimy czy lata) możemy znaleźć wiele bardzo interesujących kurtek, koszulek, butów czy sukienek w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Kupowanie produktów z topowej półki sprawia, że możemy liczyć na ich jak najwyższą trwałość i jakość.