Spieki kwarcowe imitujące beton – oryginalne wykończenie nowoczesnego wnętrza

Ten innowacyjny materiał coraz częściej wypiera kamień. Spiek kwarcowy jest nie tylko doskonałą imitacją naturalnego surowca, ale również perfekcyjne zastępuje beton, który jest niezbędny do aranżacji industrialnych i nowoczesnych wnętrz. Sprawdź, jak możesz zastosować taką surową strukturę.

Spieki kwarcowe imitujące beton
Spieki kwarcowe imitujące beton – oryginalne wykończenie nowoczesnego wnętrza

Jeżeli jesteś fanem minimalistycznych aranżacji, to spieki kwarcowe imitujące beton będą idealne do wykończenia. Mają wiele zalet i emanują niezwykłą elegancją, nawet jeśli prezentują prostą strukturę. Ich dodatkową zaletą jest także duża różnorodność, nie tylko formy, ale także koloru. Betonowe powierzchnie eksponują różne odcienie – od jasnych szarości, po ciemne grafity. Dzięki temu wykreujesz taki wystrój, jaki doskonale wpisuje się w Twoje gusta.

Do czego można wykorzystać spieki kwarcowe imitujące beton?

Profesjonalnie położony materiał gwarantuje wspaniały efekt wizualny, ale wyróżnia się także niezwykłą trwałością. Warianty prezentujące betonowe powierzchnie mogą posłużyć jako wykończenie podłogi – wysoka odporność na urazy mechaniczne sprawia, że spiek kwarcowy doskonale sprawdzi się jako mocno eksploatowana posadzka. Możesz nim także obkładać ściany – ze względu na niską nasiąkliwość będzie dobrze chronił powierzchnię w miejscu kąpielowym. Posłuży także jako blat pod umywalkę w industrialnej łazience.

Podobnie w kuchni – twórz z niego bezpieczne i trwałe blaty meblowe, ponieważ materiał jest całkowicie bezpieczny w kontakcie z żywnością oraz odporny na zarysowania. Spieki kwarcowe imitujące beton nadają się do wykonania parapetów, dekoracyjnych ścian w salonie i wykończenia kominku. Produkt doskonale toleruje towarzystwo innych surowców, dlatego zestawiaj go z drewnem lub szkłem. Dla urozmaicenia wprowadzaj różne odcienie spieków kwarcowych i dobieraj do niego takie produkty, które pomogą Ci podkreślić charakter urządzanego pomieszczenia.

W jakich wnętrzach sprawdzą się spieki kwarcowe imitujące beton?

Taka alternatywa betonu będzie pasować przede wszystkim do industrialnych pomieszczeń. Ciemny grafit podłogi połącz z mleczną szarością na ścianach. Wprowadź do ocieplenia drewniane meble i czarną stal, w ten sposób nadasz całej aranżacji charakterystycznych akcentów industrializmu i lekkich nut. Salon będzie wyróżniał się praktyczną strefą relaksacyjną, jeśli na jasnej posadzce imitującej beton zaprezentujesz ciemniejsze meble i dekoracje, np. w antracytowym odcieniu. Dla przełamania surowych powierzchni zastosuj sporo drewnianych lub metalowych lamp, emitujących miękkie, żółte światło.

Spieki kwarcowe imitujące beton ładnie wkomponują się także w minimalistyczne style. Duże płyty ukryją podłogowe łączenia, tworząc ciekawą iluzję jednolitej i zupełnie gładkiej powierzchni. Do podłóg w betonowej odsłonie dobieraj nieliczne, ale efektowne dodatki. Sprawdzi się np. bambusowa lampa w atrakcyjnym wydaniu lub transparentne szkło w postaci okazałego wazonu czy misy. Ustaw proste meble podkreślając oszczędność aranżacji.

Stosuj także szare spieki kwarcowe do ozdabiania nowoczesnych wnętrz, które charakteryzują się nieskomplikowaną, ale innowacyjną aranżacją. Chłód betonowych posadzek ożywisz, wykorzystując błyszczące elementy, jak złote uchwyty, srebrne dekoracje i metalowe ozdoby z różowej miedzi. Wprowadź kolory, które dodadzą wnętrzu energii i przełamią monotonię surowca – biel, czerń lub pudrowe i jasne pastele. Koniecznie uwzględnij naturę w postaci drewna, zielonych roślin doniczkowych i ciepłego rodzaju światła. Przekonaj się, że spieki kwarcowe imitujące beton wykreują oryginalny efekt w Twoim wnętrzu!

Artykuł partnera