Sztuka niejedno ma imię. Sukienki na lato

Impresjonizm, pop-art, abstrakcjonizm, op-art – ślady tych artystycznych prądów znajdziecie w letniej kolekcji Midori Feminie Fashion.

IMG_6456
Sztuka niejedno ma imię. Sukienki na lato

Sztuka wydaje się być nieustającą inspiracją dla twórców wielkiej światowej mody. Jak się okazuje – nie tylko! Nasza rodzima marka również odnalazła twórczy impuls w dziejach malarstwa, czego owocem są nietuzinkowe projekty z wiosenno-letniej kolekcji Midori Feminine Fashion.

Wzory na sukienkach nieraz wyglądają jak żywcem wyjęte z płócien mistrzów pokroju Claude’a Monet’a. Prócz charakterystycznych dla impresjonizmu rozmytych konturów przechodzących jedna w drugą plam barwnych, twórcy sięgnęli również po prostotę geometrycznych form, cechujących sztukę abstrakcyjną. W kolekcji pojawiają się też hipnotyzujące mozaikowe wzory i burleskowe kolaże.

Midori Feminine Fashion nie zapomniało też o zdobyczach op-artu, który przezywał swój rozkwit w latach 60. XX wieku. Jego sztandarową cechą było oddziaływanie na oko patrzącego, i za pomocą różnych wzorów i linii tworzyć optyczne iluzje niczym te z kalejdoskopu. Warto też zaznaczyć, że Midori Feminine Fashion dołączyło do programu Polska Moda. Jest to prestiżowe wyróżnienie dla każdej rodzimej marki – organizacja docenia firmy, które w 100% produkują w kraju, mają doskonałe wzornictwo i szyją z wysokiej jakości materiałów.

bla
Slajd1