Te kierunki to hit 2019 na podróż poślubną!

Rajska plaża z białym piaskiem i turkusową wodą, luksusowy hotel, kolorowe drinki – serce nowożeńców bije mocniej na myśl o takich wakacjach.

Te kierunki to hit 2019 na podróż poślubną!

Gdzie wyjechać w podróż poślubną, by zaznać wypoczynku z najwyższej półki i przeżyć podróż życia? Mogą to zapewnić dalekie,egzotyczne kierunki. Pogoda nie zawodzi w nich nawet zimą, a widoki i niepowtarzalny klimat zapierają dech w piersiach. Mowa m.in. o Dominikanie, Kubie, Meksyku i Kenii.

Podróż poślubna 2019 – czas na wymarzone wakacje!

Podróż poślubna to doskonały moment na spełnienie wakacyjnych marzeń. Zwykle to właśnie wtedy przychodzi czas na to, by wybrać się w odległy zakątek świata, w którym będzie można nie tylko celebrować pierwsze chwile w małżeństwie, ale także poznać uroki egzotycznego miejsca. Jakie kierunki są, więc polecane na podróż poślubną?

1. Dominikana – perła wśród karaibskich wysp

Numerem jeden na listach „must see” nowożeńców od lat pozostaje Dominikana (wycieczki w ten rejon świata oferuje biuro podróży Rainbow: https://r.pl/dominikana). Ta wyspa, położona na Morzu Karaibskim, słynie z pocztówkowych widoków na turkusowe morze, szerokich plaż z miękkim piaskiem, nad którymi pochylają się rozłożyste palmy, a także pozytywnej atmosfery w stylu latino.
Na Dominikanie można zarówno wypoczywać w luskusowym hotelu z formułą all inclusive, jak i aktywnie spędzać czas, korzystając z uroków, które oferuje wyspa. Warto zobaczyć na własne oczy rafę koralową z barwnymi, tropikalnymi gatunkami ryb, a także zwiedzić zabytkowe Santo Domingo, które zostało wpisane na listę UNESCO. Przegapić nie można także wycieczek do pięknych wodospadów, tajemniczych jaskiń czy stolicy – Puerto Plata.

2. Kuba – gorące wakacje na Karaibach

Gdzie jeszcze warto wybrać się w podróż poślubną? Oczywiście na Kubę! Ta Karaibska wyspa oferuje beztroski wypoczynek pod palmami w niepowtarzalnym stylu. Kuba przyciąga smakami rumu, zapachem cygar, rytmami zmysłowej rumby i wyjątkową atmosferą. Będąc na Kubie koniecznie trzeba wybrać się do kubańskiej stolicy, czyli Havany, po której jeżdżą barwne, stare samochody, a wąskie uliczki wiodą wśród barwnych kamienic. Warto spróbować tutaj egzotycznej kuchni i zaznać prawdziwe fiesty. Kuba jest także pełna niezwykłych miejsc od odwiedzenia. Zwiedzić warto m.in.: wielki targ sztuki i rzemiosła Almacenes San Jose i Santiago de Cube, czyli muzyczną stolicę wyspy.

3. Meksyk – hit wśród egzotycznych kierunków

Jednym z najbardziej pożądanych kierunków podróży poślubnej jest także Meksyk. Kto nie chciałby wypoczywać w Acapulco nad Oceanem Spokojnym, spróbować pysznych tortilli czy zobaczyć pradawnych miast Majów i Azteków? Wszystkie te atrakcje, a nawet znacznie więcej oferuje Meksyk. Jest to idealny kierunek dla osób, które chcą wypocząć w luksusowych warunkach w hotelu z formułą all inclusive, a także dla podróżników, którzy wolą uprawiać sporty wodne lub aktywnie zwiedzać. Zobaczyć trzeba m.in. barwne Mexico City z zabytkami wpisanymi na listę UNESCO.
Meksyk przyciąga też magicznymi, kolonialnymi pozostałościami, a także sekretami rdzennych Indian.

4. Kierunek idealny na podróż poślubną 2019 – gorąca Afryka i Kenia!

Jeszcze inny, rajski klimat oferuje Kenia, położona w Afryce nad Oceanem Indyjskim. To właśnie tutaj można nurkować i podziwiać dziewiczą rafę koralową, zobaczyć dziką naturę na afrykańskiej sawannie i poznać wyjątkową kulturę Masajów. Kenia to także szerokie plaże z piaskiem białym niczym śnieg, egzotyczne smaki i bujna przyroda, którą można podziwiać zarówno w luksusowym hotelu, jak i podczas wycieczek safari.
W trakcie podróży poślubnej w Kenii warto także odwiedzić Mombasę, czyli stolicę kraju. Trzeba także odwiedzić tradycyjną wioskę rdzennych Masajów, a także obejrzeć zwierzęta, takie jak: lwy, słonie czy żyrafy w ich naturalnych środowisku, w jednym z parków narodowych.

5. Tajlandia – smaki i atrakcje Azji

W podróż poślubną można wybrać się także do gorącej Tajlandii, czyli kraju uśmiechu i doskonałej kuchni. Ten rejon Azji słynie nie tylko z pięknych, rajskich krajobrazów, ale także bogatej kultury, charakterystycznej architektury i wielu atrakcji, które nie pozwalają się nudzić. W Tajlandii można wypoczywać nad ciepłym morzem np. na zielonej wyspie Phuket, a także zwiedzać zakątki
tętniącego życiem Bangkoku czy wybrać się na wycieczkę do egzotycznej dżungli. Warto zajrzeć do tajemniczych, buddyjskich świątyń, zobaczyć zatoki znane z filmów, takich jak „Niebiańska plaża”, a także bawić się do rana w jednych z nocnych klubów przy samej plaży.

6. Seszele, czyli rajska przygoda podczas podróży poślubnej

Prawdziwych tropikalnych wrażeń można także zaznać podczas podróży poślubnej na Seszelach. To małe wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim gwarantuje urzeczywistnienie wakacyjnych marzeń o egzotyce. To właśnie na Seszelach można znaleźć najpiękniejsze plaże na świecie z wyrastającymi z białego piasku skałami i rozłożystymi palmami kokosowymi, a także zobaczyć niepowtarzalną faunę i florę – z rekinem wielorybim na czele. Seszele oferują nie tylko doskonałe warunki do wypoczynku, ale także uprawiania sportów wodnych, nurkowania i zwiedzania kolonialnych,
urokliwych miasteczek.

7. Zjednoczone Emiraty Arabskie – wakacje w arabskim stylu

W podróż poślubną 2019 warto wybrać się także na Bliski Wschód. Wakacje w luksusowym stylu można spędzić tam np. w Dubaju, który słynie z widoków niczym z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Bogata kultura łączy się tutaj z pustynnym krajobrazem, blichtrem, nowoczesną architekturą i aromatyczną kuchnią pełną przypraw. Nowożeńcy powinni wznieść toast na szczycie wieżowca Burj Khalifa, zobaczyć wyspy np. w kształcie palmy, czy zapalić wspólnie sheeshę w Zatoce Perskiej. Zjednoczone Emiraty Arabskie to także piękna rafa koralowa i orientalne miasta, takie jak Abu Zabi czy Emi-rat Szardża z luksusowymi hotelami.

 

artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Podróż poślubna

- Egzotyczne wakacje

- Piękne miejsca