Sukienka dla dziewczynki – jaki model wybrać na zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego?

Rozpoczęcie i zakończenie roku, niezależnie czy jest to szkoła, czy przedszkole, rządzą się swoimi prawami.

Sukienka na zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego?
Sukienka dla dziewczynki – jaki model wybrać na zakończenie i rozpoczęcie roku szkolnego?

Dzieci powinny w ten dzień pojawić się w placówce w szczególnym, galowym stroju. Jakie ubrania warto wybrać na tę okazję? Jaka sukienka dla dziewczynki będzie najlepsza?

Sukienki dla dziewczynki to prosty sposób na stworzenie szybkiej i gustownej stylizacji. Dziewczynki uwielbiają sukienki, więc tym bardziej warto, by posiadały w swojej szafie modele na każdą okazję. Zakończenie i rozpoczęcie roku to tylko część z okazji, na jakie warto posiadać modne sukienki dla dziewczynek. Przydadzą się one znacznie częściej.

Sami ze szkoły pamiętamy pewnie jeszcze, kiedy trzeba było przyjść ubranym na galowo. Najczęściej był to strój w kolorze białym lub granatowym w zależności od preferencji, były to spódniczki i koszule lub spodnie i koszule w przypadku chłopców. Choć dziś nie ma już tak ścisłych wytycznych co do strojów na uroczystości szkolne, jest to najczęściej zależne od rodzaju szkoły i jej statutu. Jeśli szkoła nie reguluje stroju galowego, dzieci mają w tej kwestii większą dowolność. Jednak bardzo często zobaczyć możemy podobnie ubranych uczniów. Co więc się sprawdza?

Sukienka dla dziewczynki do szkoły – granatowy zawsze w modzie

Szukając uniwersalnej sukieneczki dla dziewczynki, śmiało możemy zdecydować się na kolor granatowy, który idealnie pasuje na szkolne uroczystości. W czerwcu i wrześniu jest już raczej ciepło, więc krótkie rękawki będą świetnym wyborem. W razie, gdyby było chłodniej, można zarzucić na sukieneczkę okrycie wierzchnie, jak marynarka czy sweterek. Granatowe sukienki dla dziewczynki nie przestaną być modne i zawsze będą trafionym pomysłem do przedszkola i szkoły.

Sukienki dla dziewczynek na specjalne okazje

Choć granatowy sprawdzi się zawsze i będzie niezawodny, rodzice, którzy nie lubią schematów i nie chcą zbyt sztampowo podchodzić do ubioru na akademie w szkole, mogą wybrać dla dzieci inne kolory sukienek, a nawet zamienić sukienkę na inny strój. Bardzo dobrze jako strój galowy sprawdzą się także marynarki, które będą się elegancko prezentować na szkolnych apelach. Wystarczy dobrać do nich spódnicę lub spodenki i wcale nie muszą to być granatowe ubrania, choć oczywiście mogą. Jeśli nie chcesz, by dziecko wyróżniało się zbyt mocno, możesz postawić na granatową marynarkę lub granatową spódnicę i uzupełnić ją o górę w innym kolorze. Jak widać, sukienka dziewczęca nie jest jedyną możliwością na szkolne uroczystości.

Jaka sukienka dziewczęca będzie uniwersalna?

Dziewczynki, które lubią nosić sukienki, nie powinny z nich rezygnować. Większość dziewczynek je lubi i trudno się dziwić. Są ładne, wygodne, można z nimi stworzyć stylizację w kilka chwil. By jednak sukienka dziewczęca dobrze pełniła swoją rolę i była chętnie zakładana, należy wybrać komfortowe modele dobrej jakości. Jeśli zależy nam na jakości i estetyce warto sprawdzić sukienki dla dziewczynki w MyBasic – znajdziesz tam różne modele sukienek dziecięcych w bardzo wielu kolorach. Jeśli więc nie szukasz klasycznej granatowej sukieneczki, będzie w czym wybierać. Dobrej jakości model posłuży na długi czas i będzie można go zakładać nie tylko na szkolne uroczystości. Klasyczne fasony będą pasowały na wiele okazji i takie warto wybrać, gdy poszukuje się uniwersalnej sukienki dziewczęcej.

Sukienka z falbankami dla dziewczynki

Wśród modnych sukienek dla dziewczynek prym wiodą modele z falbankami. Uwielbiają je przedszkolaki, które cieszą się ze swoich kręcących się ubranek, ale starsze dziewczynki także lubią, jak ich sukienka ładnie się kręci. Warto więc zobaczyć, czy interesujący nas model będzie się kręcił wystarczająco ładnie. Takie modele od razu będą chętniej zakładane. Sprawdzą się i w szkole i w przedszkolu i na domowych uroczystościach.

Artykuł partnera