Te zachowania zniszczą każdy związek. Koniecznie ich unikaj!

Wydaje Ci się, że Wasz związek przeżywa drobny kryzys? Straciliście zapał, a każda wspólnie spędzana chwila już dawno przestała być wyjątkowa? To oczywiste, że długoletni związek różni się od relacji z niewielkim stażem.

Te zachowania zniszczą każdy związek. Koniecznie ich unikaj!

Ciężko jest spoglądać na siebie z podobną ekscytacją jak na początku wspólnej drogi. Czas wcale nie musi jednak burzyć Waszego szczęścia. Warto pamiętać, że każda relacja wymaga wspólnych starań, by była satysfakcjonująca. Istnieje także cały katalog zachowań, który może zniszczyć związek. I wcale nie chodzi tutaj wyłącznie o zdradę czy długie rozłąki.

Nie okazujecie sobie uczuć na co dzień

Wzajemne okazywanie uczuć jest bardzo ważne w szczęśliwym związku. Problem z otwarciem się mają przede wszystkim panowie. Wielu z nich uważa, że samo bycie przez wiele lat z jedną partnerką jest tożsame z okazaniem miłości. Większość pań potrzebuje jednak, aby partner mówił im o swoich uczuciach. Bardzo ważne jest także okazywanie miłości. Czułe słówka, całusy czy przytulanie na co dzień to drobne gesty, które warto pielęgnować każdego dnia. Pomagają one bowiem budować bliskość i zaufanie, dają uczucie wzajemnej troski oraz wsparcia.

Nie mówicie otwarcie o swoich pragnieniach i potrzebach

Wiele par ma problemy ze szczerą komunikacją. Jeśli nie będziemy mówić drugiej stronie o swoich potrzebach to istnieje spora szansa, że partner niekoniecznie będzie w stanie je odgadnąć. Nawet zakochane w sobie osoby nie posiadają przecież umiejętności czytania w myślach. Dlatego odgadywanie pragnień stanowi coś na kształt loterii.
Chcesz wypróbować nowe pieszczoty lub marzy Ci się drobna zmiana w Waszej intymnej relacji? Szczerze opowiedz o swoich pragnieniach. Chcesz wypróbować gadżety erotyczne lub olejki do masażu, ale zupełnie nie wiesz, jak powiedzieć o tym partnerowi? A może Twoim ukrytym marzeniem jest, aby partnerka założyła na wieczór seksowny kostium? Dobrym pomysłem będzie pokazanie swojej drugiej połówce wybranych akcesoriów dostępnych w sklepie Easytoys. Wspólne wybieranie strojów i gadżetów erotycznych to ciekawa gra wstępna, która doda pikanterii w sypialni.

Nie omawiacie bieżących problemów

Niekiedy drobiazgi jak nieumyte kubki w zlewie, rzucone w kąt przedpokoju buty czy przypadkowe kupienie innego niż zwykle mleka kończą się kłótnią. Czasami drobnostki potrafią wyprowadzić z równowagi i stają się pretekstem do sporu trwającego kilka dni. Zwłaszcza, gdy w danym dniu jedno z partnerów jest zmęczone, miało ciężki dzień w pracy lub po prostu zły humor. Wtedy zwyczajny drobiazg może wywołać wybuch gniewu, który prowadzi do wzajemnych oskarżeń i niepotrzebnego ranienia uczuć partnera lub partnerki.

Te zachowania zniszczą każdy związek. Koniecznie ich unikaj!

Do poważnych kłótni najczęściej dochodzi, gdy drobne nieporozumienia kumulują się, ponieważ para nie potrafi na bieżąco o nich dyskutować. Nasza rada? Przedstawiaj często i rzeczowo swój punkt widzenia. Opowiadaj, jak dane zachowanie wpływa na Twoje uczucia i dlaczego Ci nie odpowiada. Dzięki temu macie szansę uniknąć efektu kuli śnieżnej, czyli nawarstwień problemów.

Nie spędzacie czasu osobno

Częste wspólne spędzanie czasu jest oczywiście potrzebne w każdej relacji. Pamiętajcie jednak, że każdy człowiek potrzebuje odrobiny przestrzeni tylko dla siebie. Dlatego nie starajcie się na siłę spędzać każdej wolnej chwili razem. Pozwólcie drugiej stronie zaplanować męski lub babski wieczór czy też mieć swoje własne hobby. Mecz z kolegami lub zajęcia fitness mogą naprawdę pomóc w zachowanie zdrowego balansu w związku. Warto pamiętać, że każdy potrzebuje odrobiny odskoczni nawet od najbardziej satysfakcjonującego związku.

Artykuł partnera