Prestiżowa marka luksusowych zegarków zawitała do Polski

Na całym świecie firma słynie z limitowanych linii i doskonałej precyzji. Gdzie otwarto jej pierwszy w Polsce butik?

Prestiżowa marka luksusowych zegarków zawitała do Polski. Foto materiały prasowe

Szwajcarskie zegarki postrzegane są jako najlepsze i najdokładniejsze. Precyzja ma jednak swoją cenę, dlatego wyroby z tego alpejskiego kraju uchodzą za dobro luksusowe. Jedną z marek tworzących takie produkty jest Patek Philippe. Właśnie otwarto pierwszy butik w Polsce pod jej szyldem. Gdzie się znajduje?

Historia marki

Początki firmy sięgają 1839 roku, gdy dwaj polscy imigranci – Antoni Patek i Franciszek Czapek – założyli w Genewie przedsiębiorstwo zegarmistrzowskie. Początkowo mężczyźni kupowali gotowe mechanizmy zegarków kieszonkowych, oprawiali je w ozdobne koperty i sprzedawali z zyskiem. W 1844 roku do spółki dołączył francuski inżynier, Adrien Philippe, który przedstawił pionierski mechanizm, dzięki któremu nie trzeba już było używać kluczyka do nakręcania zegarka. Produkty firmy były bardzo wysokiej jakości. Ich posiadaczami było wielu europejskich monarchów, przez co zyskały miano króla wśród marek i marki królów.
Dziś manufaktura uważana jest za perfekcyjne połączenie tradycji oraz innowacji, ma na koncie wiele rekordów wytwórczych i niepowtarzalnych mechanizmów. Najbardziej skomplikowanym zegarkiem świata jest Patek Philippe Calibre 89, stworzony z okazji 150. lecia firmy. Zawiera 33 mechanizmy i 1728 elementów, wskazuje między innymi wschody i zachody słońca, fazy księżyca, datę świąt Wielkiej Nocy, czy temperaturę. Wyprodukowano tylko 4 egzemplarze modelu, a koszt jednego szacuje się na około 6 milionów dolarów. Nie był to jednak najdroższy wyrób marki. W 2019 roku unikatowy, stalowy model Patek Philippe Grandmaster Chime został sprzedany na aukcji za 31 milionów dolarów.

Prestiżowa marka luksusowych zegarków zawitała do Polski. Foto materiały prasowe

Pierwszy butik w Polsce

Pierwszy polski butik pod szyldem legendarnej manufaktury został otwarty w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 13, w Europejski Boutiques. Przedstawicielem marki jest W.KRUK. W ofercie Patek Philippe znajdą się wybrane modele z najważniejszych kolekcji między innymi najpopularniejsze linie Nautilus, Aquanaut oraz Calatrava. Ceny zegarków sięgają od 54 tysięcy złotych do prawie 550 tysięcy złotych.

Otwarcie butiku z ofertą Patek Philippe, marki o silnych polskich korzeniach, to nie tylko ukoronowanie wieloletniego, precyzyjnie przez nas prowadzonego procesu komercjalizacji Europejski Boutiques, ale również spełnienie mojego osobistego marzenia. Cieszę się, że w pełni udało nam się wykorzystać ogromny potencjał jaki niesie ze sobą Europejski w zakresie lokalizacji, sąsiedztwa, położenia w sercu rejonu turystycznego, nasilenia ruchu pieszego oraz architektury – mówi Julien Barbotin – Larrieu, Prezes Zarządu HESA, spółki będącej właścicielem i inwestorem Europejskiego. Kompleks obejmuje hotel z luksusowymi apartamentami i pokojami, przestrzeń biurową, a także przestrzeń butikową z wieloma sklepami luksusowych marek takich jak Hermes, W.KRUK, McLaren Pop-Up Concept Store czy Lamarqueuse.

Prestiżowa marka luksusowych zegarków zawitała do Polski. Foto materiały prasowe

Justyna Grochowska