Telewizja w laptopie – jak to zrobić?

Telewizja w laptopie możliwa jest dzięki zaopatrzeniu się w specjalny tuner w postaci karty USB. Ten gadżet jest coraz popularniejszy, jednak żeby dobrać naprawdę dobry, trzeba się zorientować w różnorodnej ofercie na rynku.

telewizja-w-laptopie
Telewizja w laptopie – jak to zrobić?

Żeby natomiast odbierać sygnał telewizyjny, należy wykupić odpowiedni dostęp w jednej z sieci telekomunikacyjnych.

Dobra karta telewizyjna do laptopa

Karta telewizyjna do laptopa pozwala na odbieranie telewizji, gdziekolwiek się znajdziemy. Podpinamy kartę do gniazda USB w laptopie i już możemy odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Tuner TV jest bardzo podobny do zwykłego pendrive i podłącza się go przez wejście USB. Następnie przykręca się do niego antenę, której zadaniem jest wychwytywanie sygnału telewizyjnego. Taka antena wychwytuje z powodzeniem sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, a następnie przekazuje go do tunera, by ten z kolei mógł przekazać sygnał do naszego laptopa. Już podłączenie tunera TV do laptopa USB umożliwia oglądanie telewizji na laptopie, jednak jeśli mamy ochotę na oglądanie programów na większym ekranie, to wystarczy, że laptop podłączymy za pomocą złącza HDMI do telewizora i bez problemu będziemy mogli odbierać telewizję w większym wymiarze.

Jak wybrać kartę telewizyjną do laptopa?

Trzeba pamiętać, że tuner USB powinien posiadać taki typ złącza, jaki występuje w naszym laptopie. Najczęściej w standardzie występuje USB 2.0. Jednak, jeśli posiadamy laptopa z najnowszym typem złącza USB typu C, to wtedy zwyczajny tuner nie będzie mógł być pod niego podpięty. Podstawowa sprawa przy wyborze to zwrócenie uwagi na to, aby tuner do laptopa posiadał złącze pasujące do gniazda w naszym komputerze.

Karta telewizyjna do laptopa HDMI to sporo różnych możliwości

Dzięki karcie telewizyjnej możemy się ciszyć telewizją w laptopie dosłownie w każdym miejscu. Tak, jak w tradycyjnym telewizorze, możemy nagrywać transmisje w czasie rzeczywistym, odtwarzać pliki DVD, MP3 i MP4. Mamy możliwość przechowywania plików video. Posiadamy też dostęp do telegazety i innych programów. Kiedy już zapewniliśmy sobie dobry sprzęt, decydujemy się na wybór najatrakcyjniejszego dla nas pakietu filmów i kanałów TV. W sieci Orange znajdziemy kilka takich planów, które ułożone zostały pod kątem równych preferencji (http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam). Są bardziej ogólne i takie, które dostosowano np. pod odbiór programów dla dzieci. Ceny pakietów w skali miesięcznej nie są wysokie – wahają się od 14,90 zł w pakiecie kanałów ze szczególnym uwzględnieniem programów dla najmłodszych oraz w pakiecie Premium 19,90 zł/mc. Jest jeszcze pakiet Standard tylko dla Klientów Orange. W pakiecie Standard, który jest bezpłatny dla stałych klientów tej sieci, mamy np. 17 kanałów z m.in.: Orange Sport, Fashion TV, BBS World, EskaTV i inne. Aby oglądać materiały prezentowane w pakiecie, należy być jedynie zalogowanym na portalu Orange. Pakiet Premium Orange to już 40 filmów na życzenie, 40 kanałów TV oraz materiały Disney, Discovery i Eurosport. Natomiast w Pakiecie dla dzieci znajdziemy 45 odcinków bajek.

Jak rozliczamy się za telewizję w laptopie?

Przy wyborze operatora Orange, płatności dostajemy na fakturze razem z innymi usługami Orange, które regulujemy przelewem, kartą lub kuponem. Subskrypcja odnawia się co miesiąc. Jest też opcja 30-dniowa. Mamy też możliwość rezygnacji z pakietu w dowolnym momencie. Telewizja w laptopie to jedno z tych rozwiązań, które pozwala na to, być nie przywiązanym do domowej kanapy czy fotela i cieszyć się ulubionym filmem np. w parku, nad morskiej plaży czy w środku lasu samotnie albo w towarzystwie bliskich, łapiąc chwile relaksu.