Nowa kolekcja Evy Minge Black Butterflies Army

Kto powiedział, że czerń, biel i wojskowa zieleń nie mogą być kobiece? Eva Minge stworzyła projekt skierowany do silnych, pewnych siebie i aktywnych kobiet. Nowa linia, to dwanaście modeli utrzymanych w stonowanych, subtelnych odcieniach.

Nowa kolekcja Evy Minge BLACK BUTTERFLIES ARMY Foto Femestage
Nowa kolekcja Evy Minge Black Butterflies Army dla Femestage

Black Butterflies Army, wyjątkowy projekt dla Femestage, składa się z krojów kombinezonu, płaszcza i kurtki bezpośrednio nawiązujących do wojskowego munduru, gdzie militarny charakter podkreślają pagony i szerokie, boczne kieszenie. W kolekcji znajdziemy także długą spódnicę, koszule, sukienkę, spodnie i bluzę.Linia specjalna, choć utrzymana w barwach ochronnych i krojem przypominająca żołnierskie uniformy, daleka jest od sztywnych mankietów i spodni z nogawkami w kant. Wręcz przeciwnie – spodoba się wielbicielkom luźnych, streetwearowych krojów i miękkich, lejących materiałów zapewniających komfort noszenia. Fasony delikatnie podkreślają atuty figury, a każdy model zaprojektowano tak, by wyeksponować kobiecy pierwiastek prezentowanej kolekcji. Spodnie zyskały zwężane nogawki, a koszule i bluzki szerokie dekolty. Militarny charakter linii przełamano podszewkami we wzór czarnych motyli – znak rozpoznawczy Evy Minge. Całość uzupełniają detale – piękne guziki, lamówki, zamki i pikowania. W każdym elemencie odszytym z najwyższą starannością widoczny jest krawiecki kunszt tej kolekcji.

Femestage po raz pierwszy zaprezentował limitowaną kolekcję Black Butterflies Army w czerwcu 2016. Specjalna linia dostępna była w przedsprzedaży jedynie w e-sklepie: femestage.com, a część dochodu przekazano na konto fundacji Black Butterflies, której fundatorką i pomysłodawczynią jest Eva Minge. Inspiracją do stworzenia kolekcji były kobiety walczące o marzenia, pomimo ciężkiej choroby onkologicznej. Nowa linia bezpośrednio nawiązała do stylu militarnego, a jej stanowczy charakter dodatkowo podkreśliła surowa, ascetyczna sesja zdjęciowa z udziałem Sandry Kraszewskiej.
Od 20 września kolekcja znajduje się w regularnej sprzedaży w salonach stacjonarnych Femestage i Eva Minge. Dochód wesprze podopiecznych Fundacji i pionierską placówkę – Dom Życie.