Top 3 wyjątkowe miejsca na tegoroczne wakacje!

Który kierunek obrać na tegoroczne wakacje? Sprawdźcie nasze propozycje!

Foto. Thomas Lefebvre / Unsplash

Wymarzony urlop coraz bliżej, a Ty zastanawiasz się który kierunek obrać na tegoroczne wakacje? Podpowiadamy, które miejsca według nas są warte odwiedzenia i gdzie możesz spędzić niezapomniane chwile – z bliskimi bądź w samotnej podróży. Spacery po europejskich miastach, a może rekreacyjny wypoczynek w cieniu palm? Sprawdź!

Cypr

Wyspa uwielbianego przez turystów Morza Śródziemnego. To dosyć popularna oferta biur podróży, ale można też taki wyjazd zorganizować sobie na własną rękę. Na wyspie rozproszonych jest wiele zabytków, atrakcji i zamków – warto więc zainwestować w wypożyczany samochód. Koniecznie trzeba odwiedzić jaskinie morskie (Ayia Napa, Cape Greco), miasto Limassol, góry ze szlakami spacerowymi Troodos (na których terenie znajdują się zdobione freskami kościoły wpisane na listę UNESCO), stare miasto Nikozji czy nadmorskie miasto z grobowcami Pafos.
To, co jednak przede wszystkim przyciąga nas na Cypr to wyjątkowa kuchnia. Wybierając to miejsce musimy skosztować grillowanego mięsa, past i przekąsek mezze oraz charakterystycznego dla Cypru sera Halloumi.

Czarnogóra

Czyli… tzw. tańsza alternatywa dla Chorwacji. Od niedawna istnieją już bezpośrednie połączenia lotnicze między Polską a Podgoricą. Trzeba jednak przygotować się na to, że miejsce jest cały czas w trakcie rozwoju pod kątem turystów. Istotną częścią kraju są góry – za najtrudniejsze uważane są Góry Przeklęte. Co warto zobaczyć? Na pewno zatokę Bokę Kotarską, Budvę, zabytkowy Bar, Jezioro Szkoderskie (raj dla miłośników dzikiej przyrody) oraz jedynę piaszczystą plażę – Velika Plaža w Ulcjinj.

Kornwalia

Czyli najbardziej wysunięte na zachód hrabstwo Anglii. Co odróżnia ten rejon od reszty kraju? Z pewnością piękne krajobrazy, klify, ocean, piaszczyste plaże i rosnące w niektórych miejscach palmy. W delikatnym klimacie możemy poczuć się jak u wybrzeży Portugalii. To bardzo dobre miejsce na aktywny wypoczynek! Trasa spacerowa South West Coast Path (ciągnąca się przez całe wybrzeże hrabstwa), plaże i klify (Lizard Point), Land’s End i wszechobecne ogrody botaniczne zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Oprócz tego zamek na wyspie St Michael’s Mount czy ogród Eden Project, gdzie zgromadzone są okazy roślin z różnych sfer klimatycznych świata.

To co, który kierunek wybierzesz w tym roku?

Wpis znaleziono dzięki:

- Urlop

- Wakacje

- Podróże