Trendy na wiosnę 2021 – w co warto zaopatrzyć swoją szafę?

Mimo że zima nie odpuszcza, w świecie mody widać już pierwsze zwiastuny cieplejszych dni. Do sklepów wprowadzane są nowe kolekcje, a hity, które modne będą wiosną, znaleźć można również na wyprzedażach zimowych kolekcji.

Trendy na wiosnę 2021 – w co warto zaopatrzyć swoją szafę?

Dowiedz się, co będziemy nosić wiosną i na co zwrócić szczególną uwagę podczas odzieżowych i kosmetycznych zakupów.

1. Trendy odzieżowe na wiosnę 2021 – na co zwrócić uwagę w sklepach już dziś?
2. Nie tylko ubrania – jakie paznokcie na wiosnę?

Trendy odzieżowe na wiosnę 2021 – na co zwrócić uwagę w sklepach już dziś?

Za oknami śnieg, jednak w odzieżowych sklepach pojawiają się już pierwsze przebłyski wiosny, czyli nowe kolekcje. W jakie ubrania warto zainwestować, zaopatrując szafę w ubrania na kolejne miesiące?
Popularnością cieszyć będą się kolory, szczególnie róż we wszystkich odcieniach – od pasteli po intensywne barwy. Oprócz tego na salony wkroczy również tęczowy wzór. Oznacza to, że warto zainteresować się ubraniami łączącymi wszystkie kolory tęczy. Pokłosiem ubiegłego roku są natomiast dresowe komplety, które w 2021 będziemy nosić nie tylko w domowych pieleszach, ale również na zewnątrz. Co więcej, luźny komplet warto połączyć nie ze sportowym obuwiem, ale ze szpilkami. Całość dodatkowo przełamać warto błyszczącą biżuterią.

Projektanci nie zapomnieli jednak również o osobach, które mają dość życia w trybie home office i decydują się na powrót do biurowej pracy, zarówno fizycznie, jak i mentalnie, także w zakresie odzieżowym. Modne komplety to jednak obecnie nie sztywne garsonki, ale odzież w swobodniejszym stylu. Najpopularniejsze barwy to beż, złamana biel i odcienie szarości. Do łask wraca również minimalistyczny styl.

W wiosennym sezonie nastąpi natomiast odejście od kroju oversize. Projektanci stawiają na kroje bliżej ciała, które dobrze podkreślają sylwetką. Figurę warto uwydatnić dodatkowo bufkami – w ciepłych miesiącach warto postawić na wyraźne i nadmuchane rękawy.

To tylko niektóre z tendencji, które według projektantów, cieszyć będą się popularnością na ulicach. Tegoroczne trendy są różnorodne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej najnowszych wieści z kręgu mody znajdziesz na Avanti24.

Nie tylko ubrania – jakie paznokcie na wiosnę?

Trendy odzieżowe uzupełniają nowości w kosmetyce. W nadchodzącym sezonie warto postawić na pastelowe paznokcie. Drugi wyraźny trend, to podobnie jak w przypadku ubrań, minimalizm. Paznokcie w tym stylu to stonowane kolory – beże, szarości, a także szarość, i niewielka ilość wzorów. Paznokcie mają uzupełniać stylizacje, a nie nad nimi dominować.

Artykuł partnera