Trzy połówki jabłka. Antonina Kozłowska

trzy polowki jablkaDebiutancka powieść Antoniny Kozłowskiej o dylematach współczesnych trzydziestolatków. Teresa ma pracę, męża i dwójkę dzieci. Jest szczęśliwa, jednak czasami zastanawia się, czy z kimś innym jej życie nie byłoby ciekawsze. Niespodziewanie upomina się o nią przeszłość.

Przypadkowe spotkanie z Marcinem, jej młodzieńczą miłością, przywołuje wspomnienia i na nowo budzi wzajemną fascynację. Teresa staje przed trudnym wyborem: spróbować życia z dawnym ukochanym i przekreślić ostatnie dziesięć lat czy być dalej wierną żoną i zmagać się z ciągłym uczuciem niespełnienia.

Inspiracją do napisania książki były zwierzenia kobiet na forach internetowych dotyczące jednego tematu, jak potoczyłoby się nasze życie, gdybyśmy kiedyś wybrali inaczej. Okazało się, że „powroty do przeszłości” to wspólne doświadczenie całego pokolenia kobiet po trzydziestce. Internet daje wspaniałą możliwość bezpiecznego i anonimowego dzielenia się przeżyciami oraz refleksjami i zadawania pytań, które często w prawdziwym życiu nie przeszłyby nam przez usta. W sieci możemy mówić to, o czym nie powiedziały-byśmy nawet przyjaciółce. Trzy połówki jabłka to udana próba wyjścia z tym tematem poza Internet.

Antonina Kozłowska
Z wykształcenia anglistka. Zajmuje się domem, tłumaczy i pisze artykuły o dzieciach, ale przede wszystkim spełnia się w roli mamy. Aktyw-na uczestniczka wirtualnego świata oraz znawczyni problemów trzydziestolatek. Autorka bloga www.mamadwojgaludzikow.blox.pl, w któ-rym z dużym poczuciem humoru opisuje i komentuje swoje próby bycia supermamą. Namiętnie czyta wszystko, co jej wpadnie w ręce, najchętniej powieści historyczne. Pisze od zawsze do tej pory głównie dla siebie o najbardziej osobistych sprawach, tych, o których trudno się rozmawia. Trzy połówki jabłka to jej debiutancka powieść, oparta w dużej mierze na doświadczeniach jej znajomych z sieci..
Wydawcą książku „Trzy połówki jabłka” jest Wydawnictwo Otwarte