Wiosna w stylu Mondriana

Piet Mondrian to holenderski malarz, twórca neoplastycyzmu. Operował prostymi, poziomymi i pionowymi liniami tworząc geometryczną abstrakcję. Najpopularniejszy obraz, który zainspirował artystów jest ,,Kompozycja z czerwienią, żółcią i błękitem”.

Wiosna w stylu Mondriana

Pierwszy był Yves Saint Laurent, który stworzył kultową już sukienkę zainspirowaną tym dziełem w 1965 roku. Po nim było już wielu, inspiracja Mondrianem pojawiała się nie tylko w modzie, ale również w designie i architekturze.

Najważniejszym elementem stylizacji inspirowanej obrazami Mondriana są oczywiście kolory: żywe, soczyste, prawie aż jaskrawe. Jednym z trendów wiosna/lato 2018 jest color blocking, który idealnie się tu sprawdzi. Polega on na zestawieniu ze sobą różnorodnych, intensywnym barw. Jakich? Wystarczy spojrzeć na dzieła Mondriana, podstawowymi barwami są: niebieski, czerwony, żółty, biały i czarny.

Innym głównym trendem tego sezonu są ołówkowe spódnice. Pojawiły się na wybiegach u Prady i Dolce & Gabbana. Będą świetną podstawą każdej stylizacji, a dodatkowo bardzo dobrze prezentują się w intensywnych kolorach. Najlepiej zestawiać je z krótkimi bluzkami lub sweterkami o luźniej formie i nie wkładać do środka spódnicy. Na wierzch narzuć kurtkę przeciwdeszczową, wyglądającą stylowo podczas każdej pogody.

Jeżeli jednak jesteś fanką spodni, postaw na modne w tym sezonie szwedy. Dodaj odrobinę sportowego szyku poprzez sportowe buty i plecak w intensywnych barwach, a na głowę załóż czapkę z daszkiem, najlepiej welurową.

Stylizacja nr 1:

Wiosna w stylu Mondriana

płaszcz-MoreMoi, bluzka-Midori Feminine Fashion, torebka-Menbur, spódnica, buty, dodatki-TK Maxx

Stylizacja nr 2

Wiosna w stylu Mondriana

koszula-BlackorWhite, spódnica-Boca, buty-Caprice, sweter,plecak-TK Maxx

Stylizacja nr 3

Wiosna w stylu Mondriana

Spódnica-Black or White, buty-Caprice, kurtka, sweter, dodatki-TK Maxx,

Stylizacja nr 4

Wiosna w stylu Mondriana

Płaszcz-MoreMoi, bluzka-Midori Feminine Fashion, buty-Caprice, torebka-Menbur, spodnie, dodatki-TK Maxx