Wyposażenie w Twoim salonie urody – na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej z nas decyduje się na samodzielne wyposażenie swojego salonu urody, spa, fryzjerskiego itp. bez pomocy przedstawiciela handlowego.

Wyposażenie w Twoim salonie urody – na co zwrócić uwagę. Materiały prasowe

Ma to swoje plusy i minusy. W celu ich poznania zapraszamy do lektury naszego miniporadnika na ten temat.

Wybór sprzętu, który powinien być prosty

Rodzaj sprzętu i urządzeń, które znajdują się w naszym salonie rzutują na to, jak postrzegany jest on wśród klientek. Jeśli jesteśmy na bieżąco z nowinkami technologicznymi i zmieniamy często wyposażenie, można powiedzieć, że nasz salon jest jednym z bardzo nowoczesnych i prestiżowych. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na to, by wszystko przed otwarciem działalności było na jak najwyższym poziomie, choć początek i pierwsze sukcesy są decydujące w branży beauty. Dlatego też można skorzystać z rat lub leasingu. Jest to coraz powszechniejsza forma zakupu wartościowych rzeczy, szczególnie, że gwarantują one nam realny zarobek. Jak zatem dobrać urządzenia do salonu? Przede wszystkim powinniśmy skupić się na perfekcji w jednej, maksymalnie dwóch dziedzinach, by salon był rozpoznawalny w tej konkretnej. Jeśli zajmujemy się wysmuklaniem ciała. musimy postawić na najlepszy sprzęt w tym obszarze. Im lepiej salon będzie prosperował, tym na więcej urządzeń będzie można sobie pozwolić.

Wyposażenie z pomocą przedstawiciela

Czasem jednak nie mamy czasu na porównywanie parametrów, cen i opinii danego wyposażenia, stąd też oddajemy tę kwestię w ręce specjalisty. Możemy skorzystać z jego rad zupełnie za darmo, ponieważ jego zadaniem jest przybliżyć urządzenia danej marki. Tutaj jednak nie możemy liczyć na obiektywizm, ponieważ każdy z nich będzie wychwalał produkty swojej marki. Zalecamy zatem zdrowy rozsądek i konsultację z przedstawicielami kilku firm. Jeśli boimy się ryzyka, możemy zaufać specjalistom w kompleksowym tworzeniu takich miejsc – chodzi tu o franczyzę, czyli punkt firmowy danej marki. Tego typu rozwiązanie proponuje np. firma https://abacosun.pl/, dla której świat beauty nie ma tajemnic, także w kwestii biznesowej.

Czy można na nim zaoszczędzić?

Oczywiście można stworzyć samemu takie miejsce, jednak zazwyczaj możemy się przeliczyć i nie oszacować wszystkich kosztów. Wprowadzanie niesprawdzonych rozwiązań, czy też kupowanie sprzętu bez gwarancji i serwisowania może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Należy także pamiętać, że wadliwy sprzęt to take narażenie naszych klientek i pracowników na niebezpieczeństwo. Choć czasem można pokusić się o używane wyposażenie, to należy je sprawdzić pod każdym względem oraz spisać umowę i protokół stanu technicznego. W przeciwnym razie musimy wykupić ubezpieczenie na wypadek awarii, które np. obejmie naprawę, czy też zapłatę za stracone dni bez zarabiania na danym sprzęcie. Wszelkie kwestie prawne warto ustalać z prawnikiem, którego usługi także powinniśmy uwzględnić podczas otwierania salonu urody, czy spa.

Wpis znaleziono dzięki:

- Wyposażenie salonu

- Specjaliści salonu

- Kwestie prawne