Zbliżasz się do 40-stki? To zabieg idealny dla ciebie!

Z wiekiem spada naturalna aktywność naprawcza naszej skóry. Procesy regeneracyjne słabną, spada produkcja kolagenu i nawilżenia. Jak temu zapobiec?

Zbliżasz się do 40-stki? To zabieg idealny dla ciebie!

– Postaw na zabiegi z zastosowaniem technologii stymulujących naturalne procesy naprawcze. Daj skórze ‘paliwo’ niezbędne do utrzymania jej w zdrowej i młodej kondycji na długie lata – poleca autorka metody TST Ania Adamowicz.

Tymczasem to właśnie prawidłowo funkcjonujące mechanizmy naprawcze w skórze pozwalają nam utrzymać długo młody wygląd, ‘paliwo’ stymulujące te zdrowe mechanizmy – to podstawa! – przekonuje Ania Adamowicz.

Vacu oxygen składa się z 3 etapów, które skutecznie i bezpiecznie pomagają wykonywać skórze swoją normalną pracę:

 • Złuszczanie naskórka i aktywacja życiodajnej energii ATP komórek odpowiedzialnej za sprawną regenerację (mikrodermabrazja z laserem biostymulacyjnym)
 • Dostarczanie ‘paliwa’ do produkcji kolagenu, w konsekwencji odmłodzenie skóry i gwarancja jej jędrności, sprężystości i mniejszej tendencji do tworzenia się zmarszczek
  (fale RF + mikronakłuwanie)
 • Zapewnienie skórze składników anti-aging, głębokie wtłaczanie zbilansowanych koktajli możliwe dzięki metodzie oxyterapii z elektroporacją

Vacu oxygen, stymulując skórę do aktywności na naturalnie zdrowym poziomie, dba o doskonałą kondycję twarzy i okolicy oczu. Badania wykonane w Instytucie dowodzą, że skóra tych obszarów starzeje się do 3 razy wolniej. To skuteczne ‘turbodoładowanie’ dla skóry po 35 roku życia.

Czym jest ‘Vacu oxygen’?

W swoich terapiach anti-aging stawiam przede wszystkim na technologie i narzędzia, które dostarczają ‘paliwa’ do pracy jaką skóra wykonywała sprawnie sama przez długie lata – mówi kosmetolożka i autorka oryginalnej metody terapeutycznej TST (Transpersonal Skin Therapy) Ania Adamowicz.

Vacu oxygen’  to wielofunkcyjny zabieg mocno aktywujący mechanizmy odpowiadające za młody wygląd skóry: pobudza energię ATP komórek i produkcję kolagenu, zapewnia odpowiednie nawilżenie, uzupełnia o składniki walczące z wolnymi rodnikami, których z wiekiem zaczyna nam brakować. Nie mamy 100% wpływu na gospodarkę hormonalną, na czynniki środowiskowe również wpływ jest do pewnego stopnia ograniczony, ale możemy skutecznie indukować znane nam zdrowe mechanizmy naprawcze i uzupełnić modyfikacją stylu życia, np. dietą bogatą w NNKT – dodaje ekspertka.

Jak działa zabieg?

W zabiegu wykorzystanych jest 5 uzupełniających się technologii: mikrodermabrazja, laser biostymulacyjny, fala radiowa i oxyterapia z elektroporacją. W pierwszej fazie zabiegu złuszczamy martwy naskórek mikrodermabrazją, a następnie laserem biostymulacyjnym pobudzamy warstwę rozrodczą skóry. Wzrasta energia życiodajna komórek ATP i skóra sprawniej się regeneruje.

W drugiej, skóra zasysana jest do środka i poddawana kontrolowanym mikronakłuciom połączonym z przewodzeniem fali radiowej silnie przebudowującej kolagen. Fala RF za pomocą ciepłych impulsów stymuluje kolagen do odnowy, a kontrolowane nakłucia wzmacniają jeszcze ten efekt. Trzecim i ostatnim etapem jest głębokie nawilżanie i odżywianie. Metodą oxyterapii z elektroporacją w skórę wtłaczane zostają koktajle odpowiedzialne za walkę z wolnymi rodnikami i optymalne nawilżenie.

Jakie efekty daje zabieg?

Efekty ‘Vacu oxygen’ są widoczne już po pierwszym zabiegu. Efektem długoterminowym jest produkcja nowych włókien kolagenowych, które tworzą się jeszcze długo po zabiegu i głębokie odżywienie dzięki składnikom dostarczonym do skóry. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i gęstsza. Wygląda i staje się dużo zdrowsza.

Jak często można go wykonywać?

W zależności od potrzeb skóry zabieg ‘Vacu oxygen’ może być wykonywany w serii 3 – 6, w odstępach 14-21 dniowych, a potem przypominająco raz w m-cu.

Wskazania:

 • zmarszczki
 • opadający owal twarzy
 • nadmierne rogowacenie
 • nadmierny łojotok
 • osłabione krążenie
 • sucha skóra
 • przebarwienia
 • blizny
 • rozszerzone pory

Przeciwwskazania:

 • przerwanie ciągłości naskórka
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • zakażenia wirusowe i bakteryjne skóry
 • metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca, defibrylator
 • nowotwory i stany przednowotworowe
 • alergie skórne
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
 • doustna terapia pochodnymi witaminy A (Roaccutane, Izotec, Curracne – 6 miesięcy po zakończeniu leczenia)
 • łuszczyca
 • oparzenia posłoneczne

Zabieg można wykonywać przez cały rok. Czas trwania: 90 min.

Zalecenia optymalizujące terapię:

Pij 2l wody dziennie, aby skóra mogła efektywnie się przebudowywać, poza tym jedz dużo warzyw i owoców, ponieważ bogate są w antyoksydanty i witaminy. Oleje, np. lniany czy z wiesiołka, to bogactwo NNKT, przyspieszą regenerację skóry i pozwolą utrzymać prawidłowe funkcjonowanie warstwy hydrolipidowej. Przed zabiegiem i co najmniej 2 doby po zabiegu nie zaleca się spożywania alkoholu.

Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się uprawiania sportu ze względu na obecność mikroorganizmów występujących w pocie, które mogłyby spowodować zakażenie bakteryjne lub osłabić proces gojenia. Dobę po zabiegu można wrócić do aktywności. Zalecam pacjentkom spacery, w miarę możliwości po parkach lub lasach, z dala od smogu.

Terapie anti-aging zawsze wspiera relaks, polecam kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych, które wpływają korzystnie na samopoczucie i mają szereg dodatkowych właściwości, w tym m. in. przeciwstarzeniowe. W domu rekomenduję wykonywać automasaż z zastosowaniem ampułki Skin Deep Filler stosowanej w trakcie zabiegu, doskonale wzmocni to napięcie skóry i będzie dobrą kontynuacją terapii. Polecam również dobry krem z peptydami, np. Peptide Volume marki Rejuve.