Zdrowe i piękne włosy – co zrobić, aby utrzymać je w doskonałej kondycji przez wiele lat?

Kobiety stale poszukują nowych metod pielęgnacji włosów oraz skóry głowy, które pozwalają na utrzymanie ich w należytej kondycji przez długi czas.

naturalne kosmetyki marki Hairlust
Zdrowe i piękne włosy – co zrobić, aby utrzymać je w doskonałej kondycji przez wiele lat?

Zdrowe i piękne włosy – co zrobić, aby utrzymać je w doskonałej kondycji przez wiele lat?

W tym przypadku ogromne znaczenie ma rodzaj stosowanych kosmetyków, które nie tylko odżywiają włosy, ale i stanowią naturalną barierę ochronną przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi. Chcesz czuć się pięknie i zażegnać wszelkie problemy związane z włosami? Sprawdź najciekawsze metody ich pielęgnacji i zabezpieczenia!

Włosy to jeden z najistotniejszych elementów wyglądu kobiety. Nawet najpiękniejsza kreacja modowa nie będzie wyglądać dostatecznie dobrze, jeśli nie zadbasz o swoje włosy. Do codziennej pielęgnacji warto wykorzystać w 100% naturalne kosmetyki marki Hairlust.
Te występują w wielu różnych odmianach przeznaczonych dla kobiet – nawet w formie suplementów regeneracyjnych do włosów i skóry głowy.

Jak utrzymać włosy w należytej kondycji? 4 kluczowe wskazówki dla kobiet

Metod, które pozwalają na utrzymanie włosów w perfekcyjnej kondycji i blasku, jest naprawdę wiele. Poniżej znajdziesz kilka kluczowych porad, które pozwolą Ci na zachowanie idealnej struktury włosa.

 1. Stosuj tylko polecane i profesjonalne kosmetyki – naturalne produkty marki Hairlust doskonale oddziałują na strukturę włosów i skórę głowy. Powodują mocne odżywienie, nawilżenie oraz wzmocnienie przy regularnym stosowaniu.
 2.  Delikatnie oczyszczaj skórę głowy i włosy – podstawą dobrej pielęgnacji jest regularne i dokładne oczyszczenie, które nie będzie możliwe bez zastosowania dobrej klasy kosmetyków i akcesoriów. Unikaj produktów, które zawierają sztuczne dodatki i barwniki – te mogą powodować liczne uczulenia, a nawet dodatkowo uszkodzić włosy.
 3. Staraj się systematycznie i precyzyjnie odżywiać włosy – oczywiście suplementy witaminowe to doskonały pomysł. Możesz wykorzystać, np. Hair Formula Gummies for Women™ od marki Hairlust, czyli wegańskie żelki na włosy zawierające biotynę, cynk i wiele innych składników wspierających porost włosów. Oprócz suplementacji zastosuj naturalne odżywki i szampony, a struktura Twoich włosów będzie zauważalnie lepsza.
 4. Zadbaj o zdrową i zbilansowaną dietę – do swojej codziennej diety włącz produkty bogate w witaminę A, B, C oraz E. Do utrzymania włosów i skóry głowy w należytym stanie, warto przyjmować potrawy zawierające w sobie liczne mikro- i makroelementy. Dobrym wspomagaczem zdrowej diety są suplementy zawierające wyciągi z pokrzywy, skrzypu i zielonej herbaty – te równie dobrze wpływają na kobiece włosy.

Jakie produkty kosmetyczne są polecane dla kobiet z problematycznymi włosami?

Naturalne kosmetyki do włosów dzielimy głównie ze względu na rodzaj włosów, na które oddziałują. W przypadku marki Hairlust, znajdziesz wiele ciekawych produktów nadających się do stosowania na włosy: kręcone, zniszczone, cienkie, wysuszone, przetłuszczające się oraz puszące się. Warto też dodać, że w ofercie marki znajdziesz preparaty suplementacyjne, które stymulują porost włosów oraz powodują ich długotrwałe zagęszczenie. Oto lista kilku wyrobów kosmetycznych, które doskonale nadają się do odżywienia i codziennej pielęgnacji włosów u kobiet:

 • Split Fix™ Shampoo/Conditioner – zarówno szampon, jak i odżywka świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów suchych, cienkich oraz zniszczonych. Warto dodać, iż regularne stosowanie tych kosmetyków wspomaga walkę z rozdwajającymi się końcówkami.
 • Grow Perfect™ Thickening Spray – jest to spray do zagęszczania włosów bez konieczności spłukiwania. Ten kosmetyk powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej kobiety, która dba o swoje włosy.
  Curl Crush™ Shampoo/Conditioner – produkty Hairlust tej serii zostały stworzone
  z myślą o kobietach z kręconymi włosami. Nie zawierają siarczanów oraz zapobiegają puszeniu się włosów.
 • Enriched Blonde™ Silver Hair Mask – maska, która rozświetla i regeneruje włosy. Świetnie nadaje się do włosów blond i siwych – także farbowanych.

Zniszczone włosy? Sprawdź, czego lepiej unikać!

Jeśli zaobserwowałaś na swojej głowie rozdwajające się końcówki, mocno uszkodzoną strukturę włosa lub po prostu masz problemy z ich blaskiem – być może stosujesz czynności, które negatywnie wpływają na ich wygląd. Jeśli chcesz utrzymać swoje włosy w jak najlepszej kondycji, unikaj:

 • Wysokich temperatur – dotyczy to zarówno suszarek, jak i prostownic. Możesz nieco zmniejszyć poziom oddziaływania szkodliwych temperatur na włosy poprzez stosowanie sprayu ochronnego marki Hairlust.
 • Częstego farbowania – to mocno obciąża strukturę włosa, a nawet skórę głowy. Regularne farbowanie powoduje problemy z przetłuszczaniem się, nadmiernym rozdwajaniem końcówek, a nawet wypadaniem włosów.
 • Lokówki – to urządzenie działa podobnie jak suszarka z wysoką temperaturą lub prostownica. Jej częste stosowanie podczas układania włosów może prowadzić do wielu problemów.

Teraz już wiesz, czego kategorycznie unikać, by utrzymać swoje włosy i skórę głowy w jak najlepszej kondycji. Stosuj się do zaleceń, wybierz naturalne kosmetyki Hairlust i utrzymaj swoje włosy piękne i błyszczące przez długi czas.