3 wakacyjne koszmary każdego turysty – na co zwrócić uwagę, podczas rezerwacji noclegu w hotelu?

Ile razy zachwycały Cię opisy na stronach hoteli, a po przyjeździe do miejsca zakwaterowania okazywało się, że rzeczywistość jest znacznie mniej kolorowa? Na pewno nie raz.

3 wakacyjne koszmary każdego turysty – na co zwrócić uwagę, podczas rezerwacji noclegu w hotelu?

Oferty, w których można przeczytać o noclegu tuż przy plaży, blisko natury i z dostępem do Wi-Fi, skuszą niejednego turystę. Co w nich dziwnego? Z pozoru – nic.

Problemy pojawiają się jednak, gdy w atrakcyjnym opisie nie możesz znaleźć żadnych konkretnych informacji. Kiedy powinna zapalić się Ci się czerwona lampka? Gdzie szukać najlepszych ofert? Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania informacji o pokojach hotelowych.

Hotel z widokiem na morze

Widok na morze? Może i gdzieś tam jest, ale trudno dojrzeć coś więcej poza błękitem… nieba. Resztę zasłania bowiem ściana sąsiedniego hotelu, biurowiec lub wielki telebim. By zobaczyć, jak „zachodni wiatr spienione goni fale”, trzeba stanąć na dachu obiektu, najlepiej z wysoką drabiną. Żeby nie rozczarować się widokiem ściany zamiast morza, zapoznaj się uważnie z ofertą, którą chcesz wybrać. Jeśli nie znajdziesz w niej rzeczowych informacji, skontaktuj się z pracownikiem hotelu.

3 wakacyjne koszmary każdego turysty – na co zwrócić uwagę, podczas rezerwacji noclegu w hotelu?

Bezprzewodowy dostęp do internetu

Wi-Fi w pokoju? Jak najbardziej, jest! Ale żeby mieć połączenie z internetem, trzeba czekać poł godziny na załadowanie jednej strony, przesłać kilka danych osobowych, a na koniec zapłacić za transfer. Wbrew pozorom takie sytuacje zdarzają się dość często. Oferty bezprzewodowego dostępu do internetu mogą być pełne pułapek. Dlatego upewnij się, czy zasięg Wi-Fi będzie sięgał do Twojego pokoju i ile wynosi ewentualna opłata za korzystanie z sieci.

Pamiętaj też, że dostęp do internetu nie może być jedynym udogodnieniem. Szybkie łącze nie zastąpi w końcu wygodnego łóżka, szafy na ubrania i czystej łazienki. Przed zarezerwowaniem noclegu sprawdź więc, co znajduje się w wyposażeniu pokoju, który chcesz zarezerwować. Niektóre informacje mogą bowiem dotyczyć całego obiektu, np. wspólnego prysznica, a nie konkretnego pokoju.

Nocleg w otoczeniu natury

Ucieczka na łono natury to dla Ciebie przepis na idealne wakacje? Uważaj, by obcowanie z przyrodą nie stało się zbyt dosłowne. Wątpliwą atrakcją mogą być mieszkający w Twoim pokoju nieproszeni goście. Aby mieć pewność, że w wybranym przez Ciebie miejscu nie spotkają Cię takie przygody, przejrzyj opinie o obiekcie. Komentarze z dołączonymi zdjęciami pokażą Ci, jak w rzeczywistości wyglądają pokoje, łazienki i podawane w hotelu posiłki.

3 wakacyjne koszmary każdego turysty – na co zwrócić uwagę, podczas rezerwacji noclegu w hotelu?

Zapomnij o wakacyjnych nieporozumieniach – jak wybrać najlepszy hotel na urlop?

Jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek na wakacyjnym wyjeździe, dokładnie sprawdź hotel, do którego planujesz pojechać. W ocenie obiektu zwróć szczególną uwagę na:

  • lokalizację i związane z nią atrakcje oraz dodatkowe opłaty – jeśli obiekt znajduje się blisko morza, dowiedz się, czy będzie ono widoczne z Twojego pokoju;
  • udogodnienia w hotelu i pokoju – koniecznie sprawdź ich dostępność i cenę;
  • warunki mieszkaniowe i standard – tutaj największą kopalnią wiedzy będą fora internetowe i profile social media hoteli. Przydatne okażą się również znane wyszukiwarki, gdzie każdy turysta może zostawić opinię o swoim pobycie w danym miejscu. Warto też szukać noclegów na dedykowanych i sprawdzonych serwisach rezerwacji online – oferowane dzięki nim hotele są często tańsze, a informacje o nim zostały zweryfikowane.

Wpis znaleziono dzięki:

- Rezerwacja hotelu

- Wakacje

- Obietnice, a rzeczywistość