5 urodowych postanowień noworocznych

Nowy Rok - nowa ja. Znasz to hasło? Każda z nas z impetem wkracza w Nowy Rok, by później spocząć na laurach. Nie pozwól aby stało się tak tego roku. Zwróć uwagę na kilka prostych rzeczy, które odmienią Twoje życie.

5 urodowych postanowień noworocznych

Porządek w kosmetyczce

Brzmi nierealnie? A jednak! Nowy Rok to idealna okazja, aby przeprowadzić małą rewolucję. Warto uporządkować kosmetyczkę. To dobry czas na oczyszczenie pędzli i wymianę innych narzędzi. Na pewno znajdą się przeterminowane kosmetyki lub takie, których dawno nie używamy. Często nie zwracamy uwagi na datę ważności cieni do powiek. Zazwyczaj powinny służyć nam nie więcej niż 12 miesięcy. Nie kontrolując ważności kosmetyków narażamy się na wysypki, alergie i wypryski. Remanent zwolni miejsce na półce w łazience. Będziesz mogła swobodnie kupować nowości.

Przedwczesne zmarszczki

Wraz z nowym rokiem ucieka czas, co widać też na Twojej twarzy? Pierwsze zmarszczki to dobry moment na wczesną pielęgnację, która zapewni regenerację skórze. Stosuj kosmetyki do twarzy, w których składzie nie ma alkoholu. Staraj się nie pocierać twarzy, kiedy zmywasz makijaż. Rozejrzyj się za dobrymi kosmetykami, które są przyjazne dla Twojej dojrzałej cery.

Rewolucja

Dokonaj analizy stosowanych przez siebie kosmetyków. Często, nie zastanawiając się nad składem, szkodzimy swojej urodzie i zdrowiu. Zacznij skupiać się na składzie. Postaw też na naturalne kosmetyki. W drogeriach jest do nich coraz większy dostęp. Bio-kosmetyki stały się modne. To zdrowa moda. Zaprzyjaźnij się z olejkami, domowymi tonikami i naparami z ziół. Twoja skóra i organizm odczuje różnicę, a Ty będziesz czuła się zdrowa i pełna energii!

Kontroluj znamiona

Zwracaj uwagę na istniejące lub pojawiające się brodawki i pieprzyki. Warto kontrolować zmiany skórne minimum raz w roku u specjalisty, aby nie przerodziły się w poważną chorobę. Wszelkie zaczerwienienia i wysypki również powinny budzić Twoje zainteresowanie. Pilnuj zmian na skórze, aby cieszyć się zdrowiem.

Świadome wybory

Przestań ulegać reklamom i przecenom w drogeriach. Dowiedz się, jaki jest typ Twojej cery oraz jakich składników potrzebuje. Zweryfikuj też stan włosów. Może potrzebują podcięcia? Zwiększ swoją świadomość, aby być w jeszcze lepszej formie niż poprzedniego roku. Dbaj o nawadnianie ciała. Zwracaj uwagę na składniki odżywcze. Rezygnuj z produktów, które mają w składzie konserwanty. Może czas na nowe zainteresowania? Postaw na aktywność fizyczną – zapewnisz sobie dawkę endorfin i lepszą kondycję.

Wpis znaleziono dzięki:

- Nowy Rok

- Postanowienia noworoczne

- Uroda