Adidas wspiera LGBT – kolekcja Pride

Kolekcja Pride powstała we współpracy z queerowym artystą i projektantem, Krisem Andrew Smallem, pochodzącym z Sydney w Australii, który znany jest z tworzenia odważnych dzieł sztuki z radosną eksplozją kolorów i wzorów.

Adidas wspiera LGBT
Czerwiec, znany na całym świecie jako Pride Month. Co to oznacza? W tym miesiącu silnie promujemy autoafirmacje, godność, równość i zwiększona widoczność lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych, jako grupy społecznej. Tym razem i znana wszystkim marka Adidas wspiera LGBT, czyli wcześniej wspomnianą społeczność. Kolekcję adidas x Kris Andrew Small Pride zainspirowali aktywiści powstania Stonewall (Stonewall Uprising) z 1969 roku. To ukłon w stronę przeszłości i teraźniejszości społeczności LGBTQIA+.
Przesłanie we wzorach i kolorach
Prace Krisa Andrew Smalla szerzą przesłanie o wzmocnieniu i wsparciu dla społeczności LGBTQIA+. Tworząc, odnajduje on komfort we wszystkich aspektach swojej tożsamości i rzeczywistości zachęcając innych, by robili to samo. Inspiracją dla Krisa był pop art i projektowanie graficzne lat 70. i 80. Kris wykorzystuje swoją praktykę, aby podnosić na duchu i edukować, a także być głosem tych, którzy go nie mają. W jego często abstrakcyjnych wzorach i ilustracjach ukryte jest przesłanie dotyczące akceptacji i miłości do samego siebie, a także inspiracja, by to one kierowały Twoją wizją artystyczną.
Adidas wspiera LGBT

Odbierz flagę – znak równości

W tym roku marka Adidas wspólnie ze Sneaker Studio zaakcentowali wagę świętowanej różnorodności. Założenie było takie, by w jak najciekawszy i nieszablonowy sposób to ukazać. Z okazji tegorocznej Parady Równości powstały wyjątkowe, inspirowane kolekcją Pride, tęczowe flagi, które w dniach 24-25 czerwca będzie można odebrać w Sneaker Studio PRM przy ulicy Świętokrzyskiej 16.