Miłość i duma, czyli nowa kolekcja Wrangler

Marka dla kowbojów i gwiazd rocka obchodzi w tym roku 75. urodziny! Poza własnymi celebracjami postanowiła jednak świętować także Miesiąc Dumy. Oto najnowsza, inspirowana tęczą kolekcja.

kolekcja wrangler
Miłość i duma, czyli nowa kolekcja Wrangler.

Czerwiec to Miesiąc Dumy. W tym okresie organizowanych jest wiele imprez wspierających osoby LGBTQIA+. Odbywają się też parady równości, a marki z całego świata wyrażają swoje poparcie przez implementację tęczowych elementów w swoich produktach. Z okazji Pride Month powstała także specjalna kapsułowa kolekcja amerykańskiej marki Wrangler.

Współpraca na rzecz LGBTQIA+

Marka Wrangler już od wielu lat celebruje miłość oraz chęć do życia w zgodzie z samym sobą. Obchodząca w tym roku swoje 75-lecie firma postanowiła odnowić współpracę z federacją ILGA World, na rzecz której przekazał darowiznę. Federacja zrzesza organizacje ze 160 krajów i terytoriów, działające na rzecz praw człowieka dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transseksualnych, interseksualnych i queer.

Zobacz także: Warszawska homofobia – zdewastowane plakaty i Kiss protest

kolekcja wrangler
Miłość i duma, czyli nowa kolekcja Wrangler.

Kolekcja Wrangler Pride 2022

Oczywiście kolekcja Wrangler Pride 2022 nie mogła obejść się bez tęczy, będącej inspirującym i jednoczącym symbolem społeczność LGBTQIA+. Jej kolorystykę można zauważyć na przeszyciu w kształcie litery W, charakterystycznym dla dżinsów marki, a także na nieco zmienionym motywie konia. Pride’owa wersja grafiki niesie przesłanie miłości, uzdrowienia i harmonii, a zaprojektowana została już w 1978 przez Gilberta Bakera. Ilustrację znaleźć można na bawełnianej koszulce oraz, w mniejszej skali, na czarnej bluzie z kapturem. Poza tym w linii pojawił się modny w tym sezonie denim, z którego wykonane zostały szorty o niewykończonych brzegach.

Wrangler Love Stories

Równocześnie trwa projekt Wrangler Love Stories. Polega on na dzieleniu się prawdziwymi historiami o miłości, a w jego ramach powstaje fotoreportaż z udziałem aktywistów LGBTQIA+, noszących ubrania z kolekcji.