Antropocen. Twój i mój świat. John Green

Autor bestsellerowych powieści "Gwiazd naszych wina", "Papierowe miasta" i "Szukając Alaski" powraca z nową propozycją - zbiorem esejów o wpływie człowieka na naszą planetę.

Antropocen. Twój i mój świat
Antropocen. Twój i mój świat. John Green.

Już 23 marca w księgarniach ukaże się najnowsze dzieło Johna Greena. Miłośniczki i miłośnicy tego poczytnego autora tym razem mogą przygotować się na nie lada niespodziankę. Green, zamiast powieści, publikuje bowiem fascynujące eseje zainspirowane jego własnym podcastem. „Antropocen. Twój i mój świat” ukaże się pod egidą wydawnictwa Bukowy Las.

Zobacz także: Żądze. Katarzyna Nowakowska

Antropocen. Twój i mój świat

Antropocen to epoka, w której obecnie żyjemy. Znakiem naszych czasów jest natomiast wpływ, jaki aktywnie wywieramy na nasz dom, planetę Ziemię. W swojej najnowszej książce John Green analizuje różnorodne aspekty ludzkiego życia na tym świecie, od klawiatury QWERTY do „Pingwinów z Madagaskaru”. Owe rozmaitości opisywane i oceniane są w autorskich minirecenzjach, wykorzystanych przez pisarza jako środek do zobrazowania obfitującej w sprzeczności ludzkiej egzystencji. Ten zbiór esejów to również rozważania nad posiadaną przez ludzi mocą, równocześnie zbyt dużą i niewystarczającą, co uwidoczniła w ostatnich czasach pandemia.

O autorze

John Green podbił serca czytelników na całym świecie jako autor znanych i cenionych powieści młodzieżowych. Największą popularność przyniosła mu książka „Gwiazd naszych wina”, której ekranizacja w 2014 roku trafiła do kin z Shailene Woodley i Anselem Elgortem w rolach głównych. Pisarz jest laureatem licznych nagród, w tym Michael L. Printz Award, Edgar Allan Poe Award i Children’s Choice Book Awards. Razem ze swoim bratem, Hankiem, prowadzi także kanał „VlogBrothers” na YouTubie.