Audioriver 2023: Program Sun/Day

Czas, by powoli zamykać program Audioriver Festival - oto przedostatnie ogłoszenie programowe. Między 28 a 30 lipca do Płocka zjedzie ponad setka artystów.

Audioriver 2023: śródziemnomorski klimat na zamknięcie festiwalu. Program Sun/Day.

Najważniejsze święto muzyki elektronicznej w Polsce tradycyjnie kończy się dzienną imprezą na świeżym powietrzu. Bilety na niedzielę, a także pozostałe dni festiwalu i karnety na całość wydarzenia są dalej w sprzedaży.

W promieniach słońca potańczyć będzie można do najlepszej muzyki house i disco, którą zagrają:

 • Avalon Emerson (US/DE)
 • Brina Knauss (SI/IT)
 • Elif (TR/ES)
 • Foxall (PL)
 • Job Jobse (NL)
 • K.O.D. (PL)
 • Leon b2b Glasse (PL)
 • Marcin Krupa b2b Rytmik (PL)
 • Mind Against (IT/DE)
 • Pablo Bozzi (FR/DE)
  Do festiwalu zostały już mniej niż dwa miesiące, najwyższy czas więc zdradzić, jak będzie wyglądał finał festiwalu. Tradycyjny już Sun/Day odbędzie się w parku między ulicą Mostową a Rybaki. Popołudniowe zamknięcie festiwalu to zupełnie inna atmosfera i wspaniałe zwieńczenie dwudniowych szaleństw na plaży. Popularny trzeci dzień festiwalu to też wyraźny fokus na lekkie, ekscytujące brzmienia i inny format zabawy, otwarty dla wszystkich, również rannych ptaszków.
Audioriver 2023: Program Sun/Day

Gwiazdy Sun/Day

Mind Against, włoski duet z ekstraklasy melodyjnego, głębokiego house’u i techno. Bracia Alessandro i Federico Fognini od ponad dekady budują swoją pozycję na polu pięknej, euforycznej muzyki. O szerokim uznaniu, jakim się cieszą niech świadczy fakt, że wydają zarówno w prowadzonym przez Tale of Us Afterlife, jak i znaleźli się na wydawnictwach Hotflush Recordings założonego przez jednego z pionierów muzyki basowej, Scubę. W południowym, ciepłym klimacie utrzyma nas również Brina Knauss, słoweńska DJ-ka, która szlify zbierała na Ibizie pod okiem Luciano czy Daniela Lazarusa i dziś jest międzynarodową gwiazdą podbijającą światowe sceny ze swojej mediolańskiej bazy. Turecka DJ-ka Elif objechała cały świat z hipnotyzującym brzmieniem, które wydawała m.in. w Anjunadeep. Wraz z nią pozostaniemy w śródziemnomorskim klimacie i poznamy eklektyczną selekcję budowaną w słonecznej Barcelonie.Przed zagranicznymi gośćmi wystąpią weterani polskiej sceny: kurator i booker Audioriver Leon w secie b2b ze stałym muzycznym partnerem Glasse oraz duet Foxall zafascynowany didżejskim szamanizmem.

Druga scena

Na drugiej scenie z kolei do ogłoszonych już Avalon Emerson i Joba Jobse dołącza Pablo Bozzi, francuski artysta łączący ze sobą italo disco oraz EBM w słodko-gorzkiej, fascynującej miksturze. A jeśli zahaczamy o disco, to oczywiście nie moglibyśmy pominąć K.O.D. – Komitetu Obrony Disco, popularnego duetu Kovvalsky’ego i Pittiego Schmittiego. Do składu dołączają też Marcin Krupa i Rytmik, weterani warszawskiej sceny house, związani ze stołecznym Radiem Kampus.

Festiwal powoli zbliża się do odkrycia ostatnich kart. W kolejnych tygodniach poznamy jeszcze artystów występujących na scenach sponsorskich w piątek i sobotę oraz program dyskusyjny Sobótki.

Audioriver Festival zawita do Płocka w tym roku, tradycyjnie, w ostatni weekend lipca – 28-30.07. Wśród ogłoszonych dotychczas artystów znajdują się m.in. 999999999, Alan Fitzpatrick, Anfisa Letyago, Artbat, Camo & Krooked, Chris Liebing, Colyn, Deas, Deer Jade, Dubfire, Enrico Sangiuliano, Hedex, Kamp!, Kanine, Kevin de Vries, Ki/Ki, Klangkuenstler, LP Giobbi, LSDXOXO, Mathame AV, Moderat, Monolink, Oliver Koletzki, Palms Trax, Rysy, Samurai Breaks, Shygirl, TQD, Trym, VTSS, Worakls Orchestra, Zhu i wielu innych. Pełny program znajduje się na stronie audioriver.pl.