Adidas Originals według Kanya Westa

Kanye West i adidas Originals na jesień/zimę 2015 przygotowali nową, bardzo odważną kolekcje: YEEZY SEASON 1. Uniwersalne i uniseksowe projekty z militarnymi akcentami są odpowiedzią Westa na rosnące tempo współczesnego życia. Kolekcję odzieży w stonowanej gamie kolorystycznej uzupełniają dodatki oraz obuwie YEEZY Boost 950.

Adidas Originals by Kanye WestZdaniem Kanye Westa moda powinna przede wszystkim pomagać człowiekowi, być czymś więcej niż jedynie ładnym opakowaniem. Te właśnie słowa stały się główną inspiracją dla stworzenia debiutanckiej kolekcji YEEZY SEASON 1. Cała linia, obejmująca zarówno odzież jak i obuwie ma sportowy, młodzieżowy charakter.

Przeznaczona jest dla ludzi, którzy żyją w ciągłym biegu, dlatego ubrania są praktyczne i pasujące do wielu codziennych sytuacji. Dają możliwość dowolnego łączenia oraz zabawy nimi. West proponuje między innymi: kurtki typu bomber, parki, oversizeowe swetry, krótkie topy czy przylegające do ciała body i legginsy. Kolekcja utrzymana jest w neutralnej, cielistej kolorystyce. Wyraźną inspiracją dla muzyka był styl militarny, stąd też dużo zieleni, czerni oraz szarości. Kolekcja pełna jest kontrastów – styl uliczny miesza się w niej z luksusem, vintage ze współczesnością.

YEEZY SEASON 1 to również obuwie. Do dwóch wcześniej zaprojektowanych przez Kanye Westa modeli – YEEZY Boost 350 i 750, dochodzi najwyższy wariant: 950. Buty dostępne są w wersji dla mężczyzn i kobiet w czterech wersjach kolorystycznych, Moonrock, Chocolate, Pirate Black i Peyote. Cholewki wykonano z grubego płótna oraz gumy. Całość osadzono na masywnej i ciężkiej platformie.