Bądź piękna – jak wpływa siła i fazy księżyca na urodę?

Wszyscy wiemy jak silnie Księżyc wpływa na morza i oceany, przypływy i odpływy. Tak samo mocno działa na rośliny, całą przyrodę ,a co za tym idzie – na człowieka.

Jak w górze, tak i na dole, jak w dużym , tak i w małym”

Jak to się dzieje, że zabieg, przyjmijmy na cellulit jednego dnia pozostawia sińce i słabe efekty, a innego dnia jest dla klientki praktycznie bezbolesny i od razu widać rezultaty? I analogicznie – jak to jest, że po wizycie u fryzjera nasza czupryna staje się gęsta i mocna, a po następnej wizycie mamy wrażenie że mamy o połowę mniej włosów, do tego zaczynają nam wychodzić garściami?

Fazy Księżyca – Cykl księżycowy ( miesiąc księżycowy) trwa około 28 dni

Podczas tego czasu Księżyc przechodzi przez cztery fazy:

  • Nów
  • Księżyc Rosnący
  • Pełnia
  • Księżyc malejący

Nów księżycowy

W kalendarzach nów księżyca przedstawiany jest najczęściej jako czarne koło. W godzinach i dniach nowiu warto pościć, organizować sobie dni owocowe – ponieważ gotowość organizmu do odtrucia jest wtedy najwyższa. Jest to idealny dzień na wszystko co ma służyć oczyszczeniu i wypłukaniu. (mikrodermabrazja, zabiegi oczyszczające skórę, detoksykacja organizmu)

Księżyc rosnący

Jest to czas wdechu, nowej energii, przyswajania, odbudowy. Wszystko co powinno być dostarczone ciału, skórze, organizmowi, wszystko co buduje i wzmacnia przez dwa tygodnie działa w dwójnasób skutecznie. Im bardziej księżyc rośnie tym trudniej przebiega leczenie zranień i wszelkie zabiegi operacyjne, estetyczne, mające na celu usunięcie znamion, blizn, oczyszczania mechaniczne, peelingi. Szybciej tyjemy, organizm dosłownie pochłania wszystko co do niego wprowadzimy. Skuteczne są kuracje witaminowe, maseczki, wszelkie zabieg mające na celu odżywić skórę, dostarczamy ciału wszystkiego czego mu brakuje. Szybciej się opalamy, opalenizna jest trwalsza. Generalnie niekorzystny czas na wykonywanie depilacji owłosienia, bez względu na rodzaj zastosowanej techniki.

Pełnia księżyca

Księżyc przebył połowę drogi i znajduje się w fazie pełni, w kalendarzach pełnia oznaczana jest jako białe lub żółte koło. Podczas pełni powinniśmy pościć ponieważ organizm odkłada znacznie więcej tłuszczu niż normalnie. Pełnia jest fazą napięcia, głębokiego wdechu. Podczas pełni występuje słaba krzepliwość krwi, rany krwawią silniej niż zazwyczaj, nie wykonujemy więc absolutnie żadnych zabiegów naruszających tkanki, żadnych operacji czy innych inwazyjnych zabiegów. Jeśli ktoś z was wykorzystuje zioła do wykonywania maseczek, lub oczyszczania organizmu – rośliny zebrane podczas pełni księżyca wykazują dużo większą siłę działania.

Księżyc malejący

Po pełni rozpoczyna się ok. 13 dniowa faza księżyca malejącego. Okres wydechu. Pozbywamy się wszystkiego co zbędne, robimy porządki w ciele, skórze w całym organizmie. Czas operacji, zabiegów mających na celu usuwanie znamion, blizn, tatuaży, okres kuracji odchudzających, zabiegów na cellulit, masaży, detoksykacji organizmu. Sadzimy rośliny i siejemy zioła wspomagające kuracje organizmu. Podczas księżyca malejącego, praktycznie nie istnieje możliwość powstania stanów zapalnych skóry z wyjątkiem dni Raka i Ryb.
Wolniej się opalamy, szybciej dochodzi do poparzeń słonecznych, dobry czas na depilację zbędnego owłosienia.

Bibliografia : Julia Corte „Żyj zgodnie z mocą księżyca”