Biegnij Amelio!, czyli film pozwalający uwierzyć w cuda

Tytułowa Amelia jest chorującą na astmę nastolatką, która wspólnie z rodzicami udaje się w okolice Tyrolu, by podjąć się kolejnej kuracji.

Biegnij Amelio!, czyli film pozwalający uwierzyć w cuda

Walka z chorobą jest dla dziewczyny źródłem frustracji, złości i buntu. Amelia nie chce, aby problemy ze zdrowiem były dla niej ograniczeniem, dlatego postanawia przemierzyć okoliczne góry. Pomaga jej w tym nowo poznany rudowłosy przyjaciel, z którym zweryfikuje prawdziwość lokalnej legendy, mówiącej o tym, że zdobycie górskiego wierzchołka ma uzdrawiającą moc.

Film otrzymał aż 7 prestiżowych nagród – w tym Kryształowego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie 2017 w kategorii Generation kPlus – i 6 nominacji na międzynarodowych festiwalach.

Ujmujące i żywe postaci, harmonijnie połączone z odpowiednią dawką sytuacyjnego dowcipu i zabawnych dialogów. To nie jest typowa niemiecka komedia młodzieżowa, odróżnia ją język oraz błyskotliwy humor. To się po prostu dobrze ogląda.-Lars Christian-Daniels, Filmstars.de

Film, który w niezwykle poetycki sposób pokazuje narodziny wielkiej przyjaźni i niewiarygodną siłę determinacji.-Dirk Pähler – New Video

 

Reżyserem produkcji jest Tobias Wiernann. Ukończył on studia teatrologiczne i dziennikarskie m.in. na Uniwersytecie w Rostocku. W latach 2003 – 2008 pracował dla United Motion jako montażysta i projektant. Ma za sobą również doświadczenie pracy operatora filmowego (2008 – 2013) dla Kinoproductions. Jako reżyser debiutował w 2013 r. filmem „Małe miasto”.

Zapraszamy do kin!