Buty dziecięce – które modele sprawdzają się wiosną?

Ważnym kryterium przy zakupie butów dla dzieci na wiosnę jest użyteczność – buty dziecięce powinny być dobrze dopasowane do stopy oraz komfortowe w użytkowaniu.

Buty dziecięce – które modele sprawdzają się wiosną?

W szafie dziewczynki obowiązkowo powinny znaleźć się balerinki, tenisówki, kalosze oraz co najmniej jedna para butów eleganckich. Chłopiec również powinien mieć kilka różnych par butów na wiosnę, w tym: trampki lub adidasy, kalosze i trzewiki.

Buty na wiosnę dla dziewczynki

Wybór butów dziecięcych na wiosnę powinien być podyktowany w głównej mierze wiekiem dziecka i jego preferencjami w zakresie spędzania wolnego czasu. Dziewczynkom powyżej pięciu lat warto pozostawić wolną rękę w zakresie wyboru wzoru i koloru butów. W tym wieku zaczyna się kształtować gust i istnieje prawdopodobieństwo, że buty mogą się dziecku nie spodobać. Dlatego też każdą tego typu decyzję warto wcześniej skonsultować ze swoja pociechą. Buty na wiosnę dla dziewczynki powinny być praktyczne, a przy tym efektowne. W okresie wczesnowiosennym dobrze sprawdzają się buty sięgające kostki, np. botki lub wyższe adidasy. Tego typu obuwie jest przede wszystkim użyteczne i stosunkowo dobrze chroni przed zimnem. Na ten okres warto wyposażyć swoją pociechę również w kalosze – w marcu i kwietniu, zwykle występują duże opady deszczu, a większość dzieci za nic ma sobie prośby rodziców, by nie wchodzić do kałuży i nie moczyć butów. W takich sytuacjach kalosze mogą ochronić przed przemoknięciem butów, a w efekcie nawet przed przeziębieniem.

Oprócz kaloszy i botków, w wiosennej szafie dziewczynki powinny znaleźć się także buty na cieplejsze dni. Na spacery i wędrówki po nierównym terenie najlepiej sprawdzą się trampki lub adidasy. Jako, że dzieci – w tym również dziewczynki – nie zbyt dbają o czystość i kondycję butów, najlepiej postawić na adidasy lepszej jakości, wykonane z materiału, który pozwoli utrzymać ich schludny wygląd przez dłuższy czas. Nie należy zapominać również o balerinach, które są jednym z najwygodniejszych typów obuwia. Spiszą się one w szczególności w dni pogodne, zwiastujące nadejście lata i wakacji.

Buty na wiosnę dla chłopca

Podobnie jak buty dla dziewczynki, tak i buty dla chłopca na wiosnę powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na zniszczenia. Najlepiej, jeśli w chłopięcej szafie znajdzie się kilka par butów. W okresie wczesnowiosennym dobrze sprawdzą się adidasy zabudowane za kostkę. Tego typu buty są stabilne, wygodne, ciepłe i odporne na zniszczenia. Wszystkie z nich znajdziesz na stronie internetowej www.butsklep.pl.

Wybierając buty dla chłopca na wiosnę warto postawić na komfortowe i praktyczne obuwie sportowe – najlepiej zakupić kilka par trampków i adidasów. Buty te są uniwersalne i spiszą się zarówno przy grze w piłkę z kolegami, jak i spacerach z rodzicami. Niezbędne mogą okazać się także kalosze, które pozwolą na nieograniczone stąpanie po kałużach, bez obaw o zdrowie dziecka. Co istotne, przy zakupie butów dla chłopca warto zwrócić uwagę na: jakość materiału, typ podeszwy oraz sposób zapięcia. W przypadku dzieci, które nie umieją samodzielnie wiązać butów, najlepiej sprawdzą się adidasy na rzepy lub wkładane tenisówki. Nie należy zapominać, że w szafie chłopca powinna znaleźć się co najmniej jedna para eleganckich butów, które będzie on mógł założyć na ważne uroczystości, np. przyjęcie komunijne.

Artykuł sponsorowany