Co Polki pokochały w modzie z Francji?

Francuski styl od kilkuset lat stanowi wzór dobrej mody. Od Francuzek ściąga właściwie cały świat, a ubrania z francuskich szwalni często są przedstawiane jako najdoskonalsze i najpiękniejsze.

Co Polki pokochały w modzie z Francji?

Również Polska moda chętnie wykorzystuje najnowsze trendy, ale żadna adaptacja nie wygląda tak dobrze, jak oryginał, dlatego i Polski dla siebie kupują odzież prosto z Francji.

Francuskie sukienki na lato. Najlepsze, co może być!

Z oryginalnego francuskiego stylu dziś zostało relatywnie niewiele. Wielu projektantów francuskiego światka nabrało nowych przyzwyczajeń i część klasycznych elementów garderoby została w pewnym sensie zepchnięta na margines. Ale w świecie mody pewne rzeczy nie giną – we Francji na przykład ostały się przepiękne letnie sukienki. Na tle podobnych ubrań z całego świata wyróżniają się lekkością stylu, pewną stylizacyjną nonszalancją i – co chyba najważniejsze – zawoalowanym potencjałem uwodzenia. Francuskie letnie sukienki to prawdziwy hit również w polskich sklepach.

Masz sklep internetowy z modą damską? Poszukujesz dostawcy modnych wzorów? Hurtownia odzieży damskiej Ingrosso – Sprawdź naszą ofertę!

Subtelny i kobiecy officewear we francuskim stylu

Mniej więcej od Brigitte Bardot było widać, jak bardzo zmienia się francuska moda. Pozostała oczywiście kobieta, ale i ubiór, i włosy były modelowane już bardzo nowocześnie. Francuzki zaczęły się wyróżniać odważnymi stylizacjami, które dziś zalicza się do segmentu officewearu. To już nie spódnice i sukienki, ale między innymi eleganckie spodnie i obcisłe bluzki. Warto podkreślić, że ta moda zaczęła się dobra kilkadziesiąt lat temu – dziś ten styl dominuje w Polsce jeśli chodzi o modę do biura. Profesjonalizm i kobieca subtelność znajdują wyraz w świetnie zaprojektowanych kolekcjach.

Swobodnie jak w domu – francuskie spodnie

We francuskim pojęciu spodnie wyparły spódnice nie tylko w eleganckich kreacjach, ale również dominowały styl casualowy. To właśnie one stały się jedną z cenniejszych modowych zdobyczy. Eleganckie spodnie w stylu łączącym w sobie swobodę i jednak pewien formalizm są podstawą wielu stylizacji codziennych, casualowych i półoficjalnych. Polki bardzo chętnie podchwytują ten trend szczególnie w chłodniejszym sezonie, ale lekkie i skrócone spodnie sprawdzają się także latem, szczególnie wtedy w nieco bardziej stonowanych i zawodowych kreacjach.

Bluzka – to ona Cię zdefiniuje

Kiedy francuski wybieg powoli rezygnował z sukienek, na ich miejsce szybko wskoczyły bluzki. Bardzo różnorodne, często rozbudowane i wyraźnie nawiązujące do eleganckiego i jednocześnie frywolnego stylu, z jakiego znana była śmietanka francuska, stały się szybko ciekawym sposobem na wyrażenie siebie przez modę, przełamanie paru stereotypów i znalezienie własnego ja w sposobie ubierania się. Dziś bluzki z Francji cały czas wyznaczają trendy i w dużej mierze stają się inspiracją dla projektantów na całym świecie. Możesz jednak kupić je bezpośrednio z francuskich pracowni i od tamtejszych producentów.

To wszystko znajdziesz w dobrej hurtowni

Czasem inspiracja to za mało. Kiedy imponuje Ci francuski styl i chcesz z niego czerpać to, co najlepsze, musisz się udać na zakupy i poszukać odzieży prosto od francuskich producentów, którzy najlepiej czują ten klimat. Na szczęście to nie musi oznaczać kłopotliwych zakupów w zagranicznych sklepach. Zamień swój dom w prawdziwe centrum mody – przejdź do sklepu Ingrosso lub kupuj online i tam przeglądaj wszystkie najciekawsze elementy garderoby od doskonałych francuskich producentów. Kupisz je bezpośrednio w naszej hurtowni bez problemów związanych z międzynarodowymi dostawami.


Artykuł partnera