Converse Chuck ll – Ready for more

Klasyczne elementy estetyki Converse w połączeniu z nowoczesną konstrukcją – rozpoczynamy nową erę dla wszystkich tych, którzy są gotowi na więcej.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników sneakerów Converse zaprojektował Chuck’i które gwarantują jeszcze większy komfort połączony z najwyższej jakości materiałem i dbałością o najmniejsze detale.

Converse Chuck ll - Ready for more
Converse Chuck ll – Ready for more

Chuck Taylor All Star II powstał w jednym celu – by sprostać wymogom kreatywnego stylu życia i oczekiwaniom przedstawicieli generacji swobodnego wyrażania siebie. Klasyczny sneaker został odświeżony – zastosowano w nim nowoczesne ulepszenia współgrające z kultową estetyką, gwarantując większą wygodę i najwyższej jakości wykonanie. Charakterystyczna biała podeszwa, gumowy czubek oraz okrągła naszywka z kultowym logo to stałe elementy estetyki Converse, które w połączeniu z nowoczesną konstrukcją buta pozwoliły na stworzenie nowej generacji wygodnego, wszechstronnego Chuck’a z najwyższej półki. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Nike Lunarlon oraz najwyższej jakości materiałów Converse zapoczątkował nową erę dla wszystkich tych, którzy są gotowi na więcej, by działać i kreatywnie żyć.

Legendarne sneakersy wszech czasów

– Chuck Taylor All Star to jeden z najbardziej legendarnych sneakerów wszech czasów – mówi Jim Calhoun, president & CEO Converse –  debiut Chuck’a II to przełomowy moment dla Converse – wykorzystując  innowacyjne rozwiązania i stawiając na kreatywne podejście możemy pozwolić sobie na stały rozwój. Wraz z premierą Chuck’a. II wprowadzamy na rynek nie tylko nowy produkt, ale przede wszystkim nowy model myślenia.

Od momentu premiery w 1917 roku, Chuck Taylor All Star stał się jednym z najpopularniejszych sneakerów na świecie. Fani z różnych zakątków globu, artyści i muzycy uznali ten charakterystyczny model za symbol kreatywności i nieskrępowanego wyrażania siebie. Podczas prac nad modelem Chuck II Converse przypatrywał się twórczym indywidualnościom z całego świata – fanom muzyki podczas tras koncertowych, zespołom na scenie, ulicznym muzykom czy dj’om grającym przez całą noc. Wniosek był jeden – wszyscy oni czekali na coś więcej.

Chuck Taylor All Star II to przede wszystkim:

  • Innowacyjne rozwiązania
  • Ultralekka i wytrzymała wkładka Nike Lunarlon absorbująca wstrząsy i zapewniająca oparcie dla podbicia
  • Wyściełany pianką brzeg cholewki oraz sztywny, wszywany do cholewki język podnoszący komfort chodzenia
  • Perforowana, oddychająca wyściółka z mikro-zamszu
  • Wysokiej jakości detale

Wykonana z wytrzymałego płótna sylwetka Chucka II nawiązuje do charakterystycznych elementów budowy klasycznych sneakerów Converse, jednocześnie przemycając premium rozwiązania w postaci:

  • haftowanej naszywki z logo All Star,
  • monochromatycznej, wyższej podeszwy,
  • matowych nitów przy dziurkach na sznurówki.