Czarno na białym – w Twoim domu!

Biel i czerń to połączenie eleganckie i efektowne. Z pozoru dwa odległe bieguny i skrajne przeciwieństwa, połączone razem idealnie się komponują.

65
Czarno na białym – w Twoim domu!

Wzbogacone o motywy graficzne i akcenty glamour dodadzą przestrzeni łazienkowej niepowtarzalnego szyku! Wnętrza zaaranżowane przy pomocy ciemnych, często czarnych akcentów są eleganckie i bardzo reprezentacyjne. Geometryczne podziały, które można tworzyć przy ich użyciu sprawiają, że aranżacje nabierają wyrazistego, ekspresyjnego wyrazu, a przestrzeń staje się dynamiczna i na wskroś nowoczesna.

Aranżacyjne wyzwanie

111
Kontrastowe zestawienia kolorystyczne wymagają wyważenia proporcji i konsekwencji podczas planowania. Czerń należy do tzw. trudnych barw, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Dlaczego? W zbyt dużej ilości może znacznie zmniejszyć optycznie pomieszczenie, albo też nieprzyjemnie „przytłoczyć” cały wystrój. Jeśli umiejętnie ją wykorzystamy – dostaniemy w prezencie atrakcyjne i wyrafinowane wnętrze.
Gładkie i błyszczące płytki sprawdzą się w nowoczesnym wystroju, z kolei z matowymi możemy śmiało eksperymentować w wystroju klasycznym. Czerń lubi też barwne kontrasty, dlatego poza bielą możemy ją zestawiać z większością kolorów. Do ciemnych płytek imitujących beton świetnym uzupełnieniem będą czerwone dekoracje szklane. Natomiast dla lubiących odważne aranżacje idealna może okazać się łazienka wykończona czarnymi płytkami złamana intensywną żółcią. Taki styl świetnie zagra się z awangardowymi i geometrycznymi motywami.

W stronę Skandynawii

333
Duety czerni i bieli sprawdzają się w wielu stylistykach, jednak kontrastowe połączenia najlepiej zaprezentują się w prostych i funkcjonalnych aranżacjach w skandynawskim stylu. Charakterystyczna dla niego biel wypełni wnętrze światłem, a czarna kontrastująca, glazura doskonale je uzupełni – łazienka przestanie być monotonna, nabierze klasy i wyjątkowości.
Proste formy dodatków, często nawiązujące do wystroju loftowego, funkcjonalne oświetlenie, graficzne nadruki na płytkach, jak kwiaty czy kropki i kraty – są wyznacznikami najbardziej klasycznej odsłony scandi, której minimalistyczny efekt pogłębimy dodatkowo kontrastowym zestawieniem „black and white”. Lekkość, prostotę i funkcjonalność skandynawskiego stylu oprzyjmy nie tylko na kolorach płytek, ale również na meblach o geometrycznych formach. Świetnie będą się tutaj komponować szare lub matowe białe meble o idealnie gładkich frontach. Do bardziej klasycznego wnętrza lepszym wyborem będą te w wykończeniu imitującym naturalne drewno.

Więcej możliwości

Jeżeli marzymy o wnętrzu w nowoczesnym stylu, śmiało możemy pokusić się o oryginalne akcenty. Odejdźmy od powszechnie panujących standardów i postawmy na płytki ceramiczne, przypominające panoramę metropolii. Składają się one z kilku elementów, które ułożone razem tworzą przyciągającą wzrok, wyrazistą grafikę. Układającą się w obraz glazurę zaplanujmy na największej ścianie tak, żeby była należycie wyeksponowana. Jeśli mamy mniejszą łazienkę, dostosujmy wielkość kompozycji do metrażu i umieśćmy ją nad wanną lub pod prysznicem. Lepiej nie przesadzać ze skalą. Pamiętajmy, że łazienka to także miejsce relaksu i aranżacja płytek ma dekorować, a nie przytłaczać.

222