Czym jest system „push to open”?

We współczesnych projektach dominuje trend, w którym umiejętne połączenie minimalistycznego designu z funkcjonalnością i prostotą form stanowi prawdziwą siłę nowoczesnej aranżacji.

Zasada „im mniej, tym lepiej” sprawdza się dziś nie tylko w kontekście rezygnacji ze zbędnych dodatków czy fantazyjnych elementów dekoracyjnych. Co takiego kryje w sobie technologia „push to open”?

Naciśnij i otwórz

System „push to open” – szuflady wyposażone w ten mechanizm otwierają się po lekkim naciśnięciu frontu w odpowiednim miejscu, gwarantując natychmiastowy dostęp do zawartości.

Ta niezwykle użyteczna funkcja sprawdzi się szczególnie w kuchni, podczas przygotowywania posiłków, kiedy nasze ręce są ciągle zajęte, mokre lub ubrudzone. W ten sposób do otwarcia szuflady możemy z powodzeniem wykorzystać łokieć, a nawet kolano lub stopę. W końcu, kto powiedział, że szufladę musimy otwierać tylko za pomocą dłoni, zwłaszcza kiedy trzymamy w nich produkty spożywcze czy niezbędne akcesoria?

Design i bezpieczeństwo

„Push to open” uzupełnia wysoki stopień bezpieczeństwa. W wąskiej i ciasnej przestrzeni łatwo o bolesne spotkanie z wystającym uchwytem meblowym, a jeśli w domu są małe dzieci, nasza czujność powinna wzrosnąć dwukrotnie. System „push to open” skutecznie zredukuje liczbę siniaków i urazów.

Minimalizm i funkcjonalność? To żaden kłopot!

Wpis znaleziono dzięki:

- Szuflada

- Design

- Dom