Dekoder DVB-T2 HEVC marki techbite – pamiętaj o zmianach w odbiorze telewizji!

Lada dzień, bo od 28 marca, rozpocznie się w Polsce zmiana sposobu nadawania kanałów przesyłanych w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

 

Dekoder DVB-T2 HEVC marki techbite
Dekoder DVB-T2 HEVC marki techbite – pamiętaj o zmianach w odbiorze telewizji!

Firma mPTech wprowadza do oferty dekoder DVB-T2 pod marką techbite. Jak nazwa wskazuje, tuner zapewnia odbiór programów telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2 wraz z kodekiem HEVC. Pozwala na odbiór kanałów w formacie FullHD i oferuje funkcje takie jak: elektroniczny przewodnik po programach (EP), nagrywanie programów, czy cofanie-powtarzanie scen (funkcja Timeshift). Urządzenie zostało wycenione na 99 zł.

Nowszy standard DVB-T2 ma całkiem wyprzeć ten starszy -DVB-T. Niestety, dla użytkowników starszych odbiorników tv, które nie posiadają nowszego tunera, wiąże się to z utratą dostępu do programów telewizyjnych. W skrócie: telewizja nie będzie działać. Aby zachować możliwość odbioru programów należy kupić nowy telewizor, albo… niedrogi i prosty w obsłudze dekoder DVB-T2 taki jak ten od techbite. Tuner polskiego producenta z kodekiem HEVC pozwoli na prawidłowy, niczym nieograniczony odbiór kanałów tv w nowym standardzie. Więcej o przyczynach zmiany, zaletach nowego standardu DVB-T2 i HEVC oraz o tym jak sprawdzić, czy własny telewizor pozwoli nadal odbierać programy, można przeczytać w poradniku producenta: www.myphone.pl/standard-dvb-t2-w-polsce-jaki-dekoder-dvb-t2-wybrac/.

Dekoder DVB-T2 HEVC marki techbite – pamiętaj o zmianach w odbiorze telewizji!

Dekoder DVB-T2 techbite

Dekoder DVB-T2 techbite to urządzenie niewielkich rozmiarów, w kolorze czarnym, które w dyskretny sposób umieścimy przy swoim telewizorze. Przedni panel to wyświetlacz LED z widocznym portem USB. Co istotne – ten tuner pozwala tchnąć nowe życie w starsze odbiorniki tv, tzn. te, które obsługują jedynie starszy standard DVB-T. W efekcie, pozwoli w dalszym ciągu odbierać ulubione programy, a także nowe. W przypadku TVP mają to być: TVP Dokument, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP Polonia i TVP Rozrywka, a TVN-Discovery: TVN HD, TVN7 HD, TTV, TVN Fabuła oraz Metro. Dekoder techbite pozwala obejrzeć tv w jakości FullHD.

Dekoder DVB-T2 HEVC marki techbite – pamiętaj o zmianach w odbiorze telewizji!

Ponadto, dekoder DVB-T2 techbite oferuje też dodatkowe funkcje, obok których fani telewizji nie mogą przejść obojętnie. Te poza umożliwieniem dalszego, niczym nie ograniczonego odbioru programów cyfrowej telewizji naziemnej, zapewniają wiele nowych możliwości i opcji. Chodzi m.in. o elektroniczny przewodnik po programach (EP), możliwość nagrywania programów, czy cofanie-powtarzanie scen (funkcja Timeshift). Dzięki pierwszej z funkcji – elektronicznemu przewodnikowi po programach – podczas przełączania na ekranie tv pojawią się najważniejsze informacje o danej audycji, w tym tytuł programu oraz godzina jego emisji. W przypadku, gdy wiesz, że nie dasz rady obejrzeć kolejnego odcinka ulubionego serialu – nie martw się, teraz dzięki dekoderowi można go nagrać. Podobnie – można też cofnąć ciekawą akcję i powtórzyć wybraną scenę. A to wszystko po podłączeniu pamięci zewnętrznej do urządzenia.

Dekoder DVB-T2 HEVC techbite dla komfortu użytkowania posiada porty: USB, HDMI, wejście antenowe i popularny SCART (Euro), dzięki czemu wyróżnia się wszechstronnością i kompatybilnością z wieloma telewizorami, zarówno z tymi nowszymi jak i tymi, które obsługują poprzednie standardy podłączenia tunera/dekodera. USB – służy do podłączenia dysku (pamięci), który wesprze funkcję nagrywania programów, a typowe złącze antenowe – do podłączenia do anteny.

Dekoder podłącza się do telewizorów w prosty sposób. Steruje się nim za pomocą pilota dołączonego do produktu oraz dzięki przyciskom fizycznym na obudowie. W tej chwili urządzenie dostępne jest w sprzedaży jedynie w sklepie internetowym mPTech: https://sklep.mptech.eu/bie002735.html
Wymiary dekodera: 140x80x30 mm