Dieta pudełkowa – czy to dobre rozwiązanie?

Wiele osób, które chcą się zdrowo odżywiać lub rozpoczęły przygodę z odchudzaniem zastanawia się nad zakupem diety pudełkowej. Przede wszystkim osoby te nie wiedzą, czy im się to opłaci. Nie chodzi tu tylko o aspekt finansowy, ale także o drogę do realizacji celu.

Dieta pudełkowa – czy to dobre rozwiązanie?

W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze aspekty diety pudełkowej.

Spotkanie z dietetykiem

Warto zaznaczyć już na samym początku, że każda dieta powinna być konsultowana z dietetykiem. Nawet jeżeli naszym celem nie jest utrata dodatkowych kilogramów tylko chęć prowadzenia zdrowego trybu życia. Dietetyk pomoże w ustaleniu kaloryczności oraz objętości posiłków. Podpowie również jakie rozwiązania będą najlepsze dla prowadzonego przez nas trybu życia. Jest to bardzo istotne ponieważ dla przykładu dwóch mężczyzn o podobnym wzroście, wadze i wieku może mieć zupełnie inne zapotrzebowanie. Wystarczy, że jeden z nich intensywnie trenuje jakąś dyscyplinę sportu. Różnice w diecie pojawią się również jeśli dana osoba ma uczulenia lub nietolerancję danych pokarmów. Właśnie dlatego tak istotne jest, by współpracować z doświadczonym dietetykiem, który będzie potrafił odpowiednio ułożyć dietę. Spotkanie z dietetykiem będzie nieco mniej istotne w przypadku braku jakichkolwiek ograniczeń żywieniowych. Wówczas wystarczy tylko pewność, że proponowane posiłki były układane po konsultacjach ze specjalistami.

Dieta pudełkowa – czy to dobre rozwiązanie?

Oszczędność czasu

Oszczędność czasu to jeden z najbardziej przekonujących argumentów opowiadających się za dietą pudełkową. Niestety żyjemy w takich czasach, że ciężko jest zadbać o przygotowanie wartościowego posiłku. Najczęściej gotujemy coś na szybko, bez większego zagłębiania się w wartości odżywcze używanych produktów. Jeżeli jednak chcemy poświęcić temu zagadnieniu więcej czasu to musimy wstać dużo wcześniej przed pracą, albo gotować po niej. Co oznacza, że obiad zjemy około 18-nastej. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi dieta pudełkowa. My wyznaczamy czas i miejsce, a ona się w nim pojawia. Koniec, nie musimy nic więcej robić. Dzięki temu mamy przygotowane posiłki na cały dzień bez poświęcania własnego czasu.

Dieta pudełkowa – cena adekwatna do jakości

Przed wyborem odpowiedniej dla siebie diety warto jest również zapoznać się z przykładowym menu. Po co?
Choćby po to by przekonać się za co przyjdzie nam zapłacić. Często sceptycy diety pudełkowej mówią, że taniej wyjdzie gotować samemu. Jednak czy na pewno? Jeśli otrzymamy spis przykładowych posiłków to dowiemy się z jakich składników będą się one składały. Da nam to możliwość rozeznania w cenach produktów oraz co istotne ich dostępności. Dowiemy się wówczas, czy faktycznie ceny są mocno zawyżone gdy doliczymy do nich jeszcze czas przygotowania. Do tego dochodzi jeszcze opakowanie, w którym posiłek zostanie dostarczony oraz dowóz. Jest jeszcze jeden bardzo ważny element, który należy wziąć pod uwagę przy próbie podliczenia kosztów. Mianowicie mowa tu o składnikach, które samodzielnie musimy kupić np. w paczkach, a wykorzystamy tylko część. Następnie będziemy się głowić co zrobić zresztą. Tu automatycznie przepłacamy. Nie musimy się wcale o to martwić, jeżeli dietę zamawiamy. Tak samo odchodzi nam problem świeżości produktów.

Dieta pudełkowa – czy to dobre rozwiązanie?

Dieta pudełkowa – warto?

Warto, jeżeli chcemy zacząć się zdrowo odżywiać, a nie mamy pomysłu jak się za to zabrać. Nie wiemy gdzie kupować zdrowe produkty, ani czym kierować się przy ich wyborze. Warto także wtedy kiedy cierpimy na deficyt czasu lub po prostu nasze umiejętności kulinarne są na zerowym poziomie, a my nie bardzo mamy chęci się w nich podciągnąć. Jednak przed wyborem firmy zajmującej się tego typu usługami zajrzyjmy na kilka stron, choćby tutaj https://bedietcatering.pl/ i zapoznajmy się z zasadami panującymi w branży. Wybierzmy takiego dostarczyciela, który zadba o jakość, świeżość, kaloryczność posiłków oraz ich estetyczny wygląd. Przekonajmy się również za co przyjdzie nam zapłacić. Miejmy również pewność, że nasze posiłki będą tworzone po konsultacjach z dietetykami.

Wpis znaleziono dzięki:

- Dieta pudełkowa

- Kontrola wagi

- Zdrowe odżywianie