Sylwestrowa stylizacja bez okularów

Już za kilka dni czeka nas Sylwester, część z nas przywita go huczną imprezą, spotkaniem w gronie znajomych lub na balu czy zimowym wyjeździe. W tym czasie chcemy dobrze się bawić i spędzić wieczór w wyjątkowy sposób, nie zapominając o pięknym wyglądzie. Podpowiadamy kobietom z wadami wzroku, jak przetańczyć całą noc, nie musząc zakładać okularów czy nawet soczewek kontaktowych.

sylwestrowa stylizacja bez okularow
Sylwestrowa stylizacja bez okularów

Chociaż zdarza nam się mówić z przekąsem, że impreza sylwestrowa nie różni się od innych, to jednak staramy się spędzać ją w wyjątkowy sposób. Szczególnie kobiety bez względu gdzie spędzają sylwestrową zabawę z wyprzedzenie planują odpowiednią kreację.

W tym dniu każda pani chce wyglądać idealnie. Czasem mamy problem z dobraniem idealnej sukienki, dodatków czy makijażu. Z niedogodności związanych z szykowaniem się na imprezę zdają sobie sprawę w szczególności kobiety z wadami wzroku. Okulary potrafią wizualnie zniekształcić makijaż – szczególnie odczuwają to panie posiadające krótkowzroczność, których oczy wydają się mniejsze za szkłami korekcyjnymi. Również przy większej wadzie zrobienie perfekcyjnego makijażu staje się prawdziwym wyzwaniem. Z kolei soczewki kontaktowe podczas całonocnej zabawy zakłócają dobrą zabawę ponieważ mogą wysychać, sprawiając nieprzyjemne uczucie pieczenia i dyskomfort w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Nie każdej kobiecie odpowiada również zakładanie okularów do wieczorowej stylizacji. Jednym z rozwiązań, aby pozbyć się okularów lub soczewek kontaktowych przed sylwestrową zabawą jest podbijająca serca Polek ortokorekcja. Metoda korekcji wad wzroku jest całkowicie nieinwazyjna i przywraca prawidłowe widzenie na minimum 16 godzin. Polega na zakładaniu specjalnych soczewek ortokeratologicznych przed położeniem się do snu. W nocy soczewki modelują rogówkę i nadają jej odpowiedni kształt, który pozwala odzyskać dobry wzrok na cały dzień. Rano, po zdjęciu soczewek, nie potrzebujemy już okularów, ani tradycyjnych soczewek aby widzieć prawidłowo przez kilkanaście kolejnych godzin. Soczewki OrtoK mogą pomóc w pozbyciu się problemu podczas sylwestrowej nocy.

Inną metodą, która pozwala pozbyć się okularów i soczewek kontaktowych na stałe jest laserowa korekcja wzroku. Zabieg pozwala na pozbycie się wad takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Obecnie korzysta się z kilku rodzajów lasera najnowszej technologii oraz metod dobieranych indywidualnie do potrzeb pacjenta. Podczas zabiegu lekarz przy pomocy lasera nadaje rogówce odpowiedni kształt, zmieniając tym samym moc optyczną oka. Zabieg pozwala wyeliminować nawet bardzo duże wady wzroku i jest przy tym niezwykle bezpieczny. To metoda dla tych, którzy chcą pożegnać się z okularami raz na zawszemówi optometrystka, Magdalena Bińczak z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok

Nowoczesne metody korekcji wad wzroku pozwalają bezproblemowo poradzić sobie z wadami wzroku i w pełni korzystać z dobrej zabawy. Osoby z wadami wzroku mogą zapomnieć o dyskomforcie i czuć się swobodnie na sylwestrowej imprezie.