Dlaczego warto sprzedawać w serwisie aukcyjnym?

Celem osób prowadzących sklep internetowy jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych kupujących. Popularnym i skutecznym sposobem na zwiększenie zysków jest sprzedaż w serwisach aukcyjnych. Dlaczego warto to zrobić?

Dlaczego warto sprzedawać w serwisie aukcyjnymDostęp do 20 milionów użytkowników miesięcznie

Integracja sklepu z Allegro i sprzedaż w tym popularnym serwisie aukcyjnym to możliwość dotarcia do milionów użytkowników. Portal w każdym miesiącu odwiedza około 20 milionów osób. Według badań Gemius Polska w 2019 roku aż 72% wszystkich internautów uważało ten serwis za swoje ulubione miejsce zakupów. Co więcej, już w 2019 roku Allegro trafiło do grona TOP10 największych platform e-commerce na świecie, zajmując miejsce w tak szacownym gronie liderów technologiczno-sprzedażowych jak Amazon, eBay, AliExpress czy Rakuten. Sprzedaż na Allegro zapewnia zatem łatwy dostęp do ogromnej liczby potencjalnych kupujących.

Sprzedawanie jest proste i wygodne

Obsługa konta i sprzedawanie w tym portalu aukcyjnym jest banalnie proste. Gotowe szablony aukcji pozwalają na łatwe, szybkie i intuicyjne wystawianie ofert. W przypadku prowadzenia sklepu internetowego nie ma nawet potrzeby rozpoczynania „od zera” działań na Allegro. Integracja sklepu z Allegro poprzez profesjonalne oprogramowanie, takie jak IdoSell, ułatwia obsługę aukcji i realizowanie zamówień. Dzięki niemu wystawianie aukcji i obsługa zamówień odbywa się w panelu administracyjnym narzędzia w taki sam sposób, jak inne zamówienia sklepowe. Rozwiązanie to pozwala też na automatyzację wystawiania ofert, tworzenie aukcji wznawianych, które będą wystawiane bez ingerencji właściciela, czy też używanie wielu szablonów aukcji.

Duże prawdopodobieństwo sprzedaży

Dzięki wykorzystaniu poczucia bezpieczeństwa i zaufania, jakie portal aukcyjny zbudował wokół swej marki, sprzedający znacząco zwiększają prawdopodobieństwo zakupu przez klientów trafiających na oferty. Dla wielu internautów Allegro jest pierwszym, a często jedynym miejscem, w którym poszukują oni konkretnych produktów. To istotnie zwiększa szanse na zakup towaru. Ponadto portal ten przez lata swej działalności zdobył uznanie w oczach klientów jako serwis godny zaufania, w którym warto kupować. Warte podkreślenia jest też wykorzystywanie sprecyzowanych algorytmów, które mają za zadanie skierować potencjalnego klienta poszukującego dokładnie takiego produktu, jaki oferuje dany sprzedawca. Wszystkie te zalety sprawiają, że integracja sklepu z Allegro i sprzedawanie na tym portalu jest bardzo korzystne z biznesowego punktu widzenia.

Artykuł partnera