Dodaj sobie naturalnej energii

Jeśli czujemy się zmęczeni, brak nam sił i nie możemy się skoncentrować, powodem może być niedobór żelaza. Aktywny tryb życia często powoduje obniżenie poziomu tego pierwiastka w naszym organizmie. Warto zadbać o jego uzupełnienie. Pomocny będzie tonik Floradix – nowość na polskim rynku, znany i ceniony w Europie już od ponad 50 lat.

Głównym składnikiem Floradixu jest żelazo. Nowością na rynku jest jednak forma jego podania. Preparat jest płynny, więc wygodny w użyciu i lepiej przyswajalny przez organizm niż popularne tabletki.
Żelazo to pierwiastek, którego najczęściej nam brakuje
Dlaczego żelazo jest tak ważne? Pierwiastek wspomaga nasz system odpornościowy. Od niego zależy także odpowiednie dotlenienie komórek. Problem w tym, że żelazo jest słabo wchłaniane. Dlatego dieta większości ludzi nie pokrywa w całości zapotrzebowania na ten pierwiastek. Eksperci oceniają, że jedynie ok. 10% żelaza zawartego w żywności wchłaniane jest przez nasz organizmu z przewodu pokarmowego.
Niedobory żelaza dużo częściej spotykane są u kobiet m.in. ze względu na aktywny tryb życia, menstruacje, zmiany hormonalne czy ciążę. Ale nie tylko. Na ich brak narzekają także mężczyźni, szczególnie ci, którzy aktywnie uprawiają sport, a także seniorzy. Duże niedobory pierwiastka mają także osoby stosujące diety odchudzające i wegetarianie, gdyż najwięcej dobrze przyswajalnego żelaza znajduje się w czerwonym mięsie i wątróbce.
Co pomoże szybko uzupełnić żelazo?
Pomocny będzie preparat w płynie Floradix. Poza żelazem zawiera również koper włoskii kłącze perzu, które pomagają utrzymać prawidłową pracę układu trawiennego. Razem ze skoncentrowanymi sokami z owoców ekstrakty te zapobiegają zaparciom, które często pojawiają się przy przyjmowaniu innych preparatów z żelazem. Jego skład uzupełniają naturalne wyciągi m.in. z kiełków pszenicy i dzikiej róży.
Tonik wzbogacony jest także sokami z owoców oraz witaminami: B1 zapewnia dobre działanie układu nerwowego i trawiennego, a B2 przyspiesza uwalnianie energii z pożywienia i pomaga utrzymać w dobrej kondycji włosy i paznokcie. W skład toniku Floradix wchodzą także: witamina B6, która towarzyszy produkcji przeciwciał w organizmie oraz B12, której potrzebujemy do tworzenia czerwonych krwinek i zachowania zdrowego układu nerwowego. Całość uzupełnia witamina C wspierająca mechanizmu obronne organizmu. Jest ona ważna, gdyż warunkuje prawidłowe wchłanianie żelaza.
Bogaty skład Floradixu to propozycja dla tych, którzy szukają zdrowych, naturalnych produktów. Tonik nie zawiera alkoholu, sztucznych barwników i konserwantów.