Elegancki zegarek na prezent dla mężczyzny

Wybierając zegarek dla mężczyzny, warto zwrócić uwagę, że nie tylko damskie czasomierze mogą się od siebie znacząco różnić.

Elegancki zegarek na prezent dla mężczyzny

Wśród zegarków męskich również znaleźć można bardzo różne modele, które kompletnie się od siebie nawzajem różnią. Chcąc sprezentować mężczyźnie zegarek, który naprawdę go ucieszy, warto się najpierw zorientować, czyli woli on zegarki sportowe, w nieco luźniejszym stylu, modowe nowinki, a może klasyczną elegancję. Na tej ostatniej zatrzymamy się teraz dłużej.


1. Dlaczego mężczyźni lubią eleganckie zegarki?
2. Zegarek taki ważny?
3. Jak wybrać elegancki zegarek?

Dlaczego mężczyźni lubią eleganckie zegarki?

Dla kobiet zegarki to bardzo często kolejna forma biżuterii. W przypadku mężczyzn jest podobnie, tyle tylko że zegarki traktują oni na równi z krawatem, dobrze dobraną marynarką i markowym obuwie. Wszystko to pozwala im kreować własny wizerunek, co w wielu zawodach, pracy korporacyjnej, prowadzeniu własnego biznesu liczy się ogromnie. Dla sporej grupy mężczyzn elegancki zegarek dodaje pewności siebie, pozwala poczuć się dobrze we własnej stylizacji nie tylko w sytuacji zawodowej, ale i prywatnej. Absolutnym mitem jest to, że mężczyźni nie zwracają uwagi na takie elementy jak komfortowy i stylowy ubiór oraz dodatki. Wielu z nich bardzo świadomie kreuje swój wizerunek, a pomaga im w tym na przykład elegancki zegarek.

Zegarek taki ważny?

Co prawda czas mierzy się dzisiaj głównie za pomocą telefonów, więc użyteczność zegarków znacząco spadła. Natomiast ich wpływ na wizerunek tylko się wzmocnił. Z racji tego, że nosi je mniej osób, są one łatwiej zauważalne i przykuwają uwagę, szczególnie jeśli są to zegarki dobrej jakości. Zegarek na nadgarstku mężczyzny to efektownym element, który może wpływać na sposób postrzegania go przez otoczenie. Wielu mężczyzn świadomie więc kupuje takie zegarki, które pozwalają im budować określony wizerunek.

Jak wybrać elegancki zegarek?

Zegarki męskie eleganckie to bardzo zróżnicowana grupa produktów, z których należy wybierać świadomie. Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na rozmiar zegarka, jego kolor, tarczę i pasek lub bransoletę. Trzeba pamietać, że nie każdy elegancki zegarek przypadnie do gustu każdemu mężczyźnie. Poszukiwania idealnego prezentu warto więc rozpocząć od przyjrzenia się stylistyce zegarka, który nosi dany mężczyzna. Następnie uwzględnić warto:

  • rozmiar: jedną z najważniejszych spraw jest zadbanie by zegarek nie był większy od nadgarstka mężczyzny; nawet przy panującej obecnie modzie na duże czasomierze, nie warto przesadzać; oczywiście trzeba także zdawać sobie sprawę, że większe czasomierze są bardziej skomplikowane i różnorodne, niż te mniejsze, jeśli więc mężczyzna lubi zegarki z dużą ilością danych, warto o tym pamiętać; trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić bowiem im więcej komplikacji (funkcji), tym mniej zegarek nadaje się do noszenia z garniturem
  • kolor: najbardziej uniwersalne połączenie to srebrna koperta, biała tarcza i czarny skórzany pasek, coraz więcej mężczyzn wybiera jednak obecnie złote tarcze oraz brązowe paski; kolor zegarka warto dobierać również z uwzględnieniem stroju, jaki nosi mężczyzn. Srebrne koperty i bransolety dobrze łączą się ze srebrnymi akcesoriami (spinkami, sprzączkami od paska). Jeśli mężczyzna lubi skórzane dodatki, lepiej postawić na taki właśnie pasek.
  • tarcza: w tym przypadku najlepiej, aby była ona klasyczna; oczywiście na rynku są zegarki z wyświetlaczami LCD, ale mało który z takich modeli można uznać za w 100% elegancki; założenie tego typu zegarka na biznesowe spotkanie może nie być dobrze widziane.

artykuł partnera