Farbowanie włosów: kolor odpowiedni do typu urody

farbowanie wlosowPlanując zmianę koloru włosów, kierujemy się głównie naszymi upodobaniami. Bywa jednak, że efekt nie jest taki, jakbyśmy chciały, a koleżanka, u której podpatrzyłyśmy taki odcień, wyglądała o wiele korzystniej. W czym rzecz? Trzeba dobierać odcień idealnie pasujący do naszego typu urody.

Zabawa w ciepło-zimno

Aby dowiedzieć się, jaki kolor podczas farbowania włosów będzie dla nas najodpowiedniejszy, musimy najpierw określić, czy nasza skóra utrzymana jest w ciepłej czy zimnej tonacji. Jest to istotne, ponieważ kobietę o chłodnym typie urody ciepły odcień włosów może oszpecić, nadając skórze niezdrowy, szarawy wygląd. Jak więc sprawdzić, którym typem jesteśmy?

Są dwie proste metody. Jedna polega na przyjrzeniu się w świetle dziennym żyłom na nadgarstku. W przypadku typu zimnego będą one błękitne, fioletowe lub niebieskie, natomiast w typie ciepłym – żółtawe lub oliwkowe. Trudny do zidentyfikowania, mieszany odcień oznacza typ neutralny (w tym przypadku możliwe jest farbowanie włosów na każdy kolor i odcień). Druga metoda to ustalenie, który z metali (srebro, czy złoto) bardziej wyróżnia się na tle skóry. W typie ciepłym odznaczać się będzie złoto, w zimnym zaś – srebro.

Sytuacja bez wyjścia?

Co jednak, jeśli pragniemy koloru, który według powyższej teorii do nas nie pasuje? Pamiętajmy, że gama kolorystyczna kosmetyków do koloryzacji obejmuje zarówno ciepłe, jak i zimne odcienie danej barwy. Spójrzmy choćby na odcienie blondów, jakie znaleźć możemy w drogerii. Zauważymy tam jasne, chłodne, niemal platynowe kolory, ale także odcienie zboża i złota. Pamiętać jedynie należy, że kolor tak ryzykowny jak odcienie rudości należy wybierać wyjątkowo ostrożnie.

Tylko u fryzjera? Już nie!

Jakiś czas temu, gdy oferta farb drogeryjnych była jeszcze niewystarczająco bogata, jedyną możliwość dopasowania odpowiedniego odcienia do typu urody oferowały profesjonalne salony fryzjerskie. Obecnie doskonałym przykładem różnorodności jest jedna z wiodących marek w dziedzinie farbowania włosów – L’Oreal, oferująca bardzo dużą gamę kolorów swoich produktów. Wiele odcieni blondu, brązu i innych kolorów sprawia, że każda kobieta jest w stanie wybrać kosmetyk idealny dla siebie, który podkreśli jej naturalne piękno i sprawi, że będzie wyglądać świeżo i promiennie.