Gdzie zapisywać rodzinne zdjęcia, by przetrwały lata?

Lubisz dokumentować rodzinne wyjazdy czy spotkania? Powinieneś również pomyśleć, w jaki sposób przechowywać te zdjęcia, tak aby mieć pewność, że nawet po latach, nic się z nimi nie będzie działo. W tym artykule dowiesz się, gdzie je zapisywać.

Gdzie zapisywać rodzinne zdjęcia, by przetrwały lata?

Z jakich rozwiązań korzystać, aby bezpiecznie przechowywać zdjęcia?

Przed pojawieniem się cyfrowych aparatów robiłeś zdjęcia na kliszy, wywoływałeś je i chowałeś w specjalnych albumach? Teraz też możesz tak robić, jednak z pewnością obecnie za pomocą zdjęć zatrzymujesz znacznie więcej chwil niż dawniej, więc trzymanie tych wszystkich albumów zabrałoby wiele miejsca. Poza tym narażone są one na mechaniczne uszkodzenia.
Dlatego jednym z proponowanych rozwiązań, jest przechowywanie fotografii na dysku komputera. Ten jednak może ulec awarii, złośliwemu oprogramowaniu albo przypadkowo możesz usunąć katalog z jakimiś zdjęciami. Warto więc pomyśleć, aby przechowywać je na zewnętrznych nośnikach, takich, jak chociażby karty pamięci, np. https://www.komputronik.pl/category/611/karty-pamieci,samsung.html.
Oferowane są one w różnej pojemności, więc łatwo dopasujesz je do swoich potrzeb. Poza popularnymi kartami pamięci, które oferują 32 lub 64 GB, możesz wybrać również takie, które oferują 256 czy 512 GB. Zaletą i jednocześnie ich wadą jest fakt, że są one stosunkowo małe. To oznacza, że z jednej strony, będziesz mógł je wszędzie ze sobą zabierać, z drugiej powinieneś zadbać o specjalne pudełka do ich przechowywania, aby ich nie zgubić W przypadku takich kart ważna będzie ich żywotność i wytrzymałość np. na wstrząsy.
Dlatego w ofercie znajdziesz nie tylko karty microSD czy SDXC, ale również karty CF (https://www.komputronik.pl/search-filter/611/karty-compact-flash-cf), które cechuje wyższa wytrzymałość, bezawaryjne użytkowanie i jednocześnie niewielki pobór prądu.

Gdzie zapisywać rodzinne zdjęcia, by przetrwały lata?

Na co zwracać uwagę, wybierając kartę pamięci?

Wiesz już, że wybierając kartę pamięci, na której będziesz przechowywał rodzinne zdjęcia, powinieneś zwrócić uwagę na jej pojemność. Im więcej GB będzie ona oferowała, tym więcej zdjęć zmieścisz na jednej karcie, dlatego też pamiętaj, że ważne będzie tutaj to, w jakiej rozdzielczości będą Twoje zdjęcia. Im będzie ona wyższa, tym więcej miejsca będzie zajmowało pojedyncze zdjęcie, dlatego tak ważne jest, abyś wybrał odpowiednią pojemność.

Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest szybkość transferu, który może mieć od 2MB/s do 20MB/s. Od tego będzie zależało, z jaką prędkością będą przesyłane zdjęcia, a więc ile czasu zajmie ich zapisanie na nośniku. Zaletą takich kart pamięci jest również fakt, że nie tylko z łatwością podłączysz je do komputera czy laptopa, ale również do aparatu fotograficznego, smartfona czy tableta.

Gdzie jeszcze możesz zapisywać rodzinne zdjęcia?

Oczywiście karty pamięci, to nie jedyne rozwiązanie, które jest proponowane, jeśli chodzi o możliwość przechowywania zdjęć. Możesz zdecydować się na zewnętrzne dyski, które łatwo podłączysz do laptopa i bez problemów będziesz mógł na nie zgrać ważne dla siebie pliki. Takie dyski oferowane są w różnych pojemnościach, a więc spokojnie będziesz mógł je dopasować do swoich potrzeb. Są one też większe od karty pamięci, a więc trudniej będzie je zgubić czy zniszczyć.
Jeszcze innym rozwiązaniem na przechowywanie zdjęć, będzie wykorzystanie pendrive’ów, które również oferowane są w różnej pojemności i wielkości. Niektóre są bardzo małe i ledwie wystają poza obudowę laptopa, inne są większe, a jeszcze niektóre można nosić jako brelok, co może być przydatne, jeśli planujesz nosić je przy sobie, a nie chcesz ich zgubić. Chcesz mieć dostęp do swoich zdjęć, z każdego miejsca, w którym będziesz miał komputer i połączenie wi-fi? Warto rozważyć korzystanie z chmury, która nie tylko pozwala na przechowywanie ogromnej ilości zdjęć, ale również daje możliwość dostępu do nich, praktycznie z każdego miejsca, w którym będziesz się znajdował.
Zdjęcia pozwalają zatrzymywać ważne chwile, dlatego warto je przechowywać w taki sposób, aby nic im się nie stało. Dlatego zobacz, na jakich urządzeniach możesz je archiwizować i zdecyduj, które rozwiązanie będzie odpowiednie w Twoim przypadku.

Artykuł sponsorowany