Internetowe znajomości. Pierwsza randka offline zawsze rozczarowaniem?

Portale randkowe chętnie udostępniają wyniki ankiet, potwierdzające, że ich użytkownicy umawiają się na randki z osobami poznanymi na ich portalu. Ma to na celu urealnienie znajomości rozpoczętych online. Dylematów związanych z pierwszą randką jest wiele, ale jedno pytanie przed randką zadaje sobie każdy – czy spotkana osoba będzie dokładnie taka jak moje wyobrażenia na jej temat czy rozczaruję się? Tysiąc trzystu Użytkowników portalu Przeznaczeni.pl podzieliło się swoimi odczuciami po pierwszej randce.

Internetowe znajomości. Pierwsza randka offline zawsze rozczarowaniem?
Internetowe znajomości. Pierwsza randka offline zawsze rozczarowaniem?

Do pierwszego spotkania między osobami, które poznają się online dochodzi najczęściej już w pierwszym miesiącu znajomości. Oczywiście są wyjątki, ale zwykle do umówienia się na randkę wystarczy kilka do kilkudziesięciu wymienionych wiadomości i już pokusa spotkania się jest na tyle duża, żeby para umówiła się na kawę czy spacer. Jakie są przemyślenia po konfrontacji wyobrażeń z realiami? Tysiąc trzystu Użytkowników portalu Przeznaczeni.pl podzieliło się swoimi odczuciami po pierwszej randce.

Okazało się, że zaledwie 10% ankietowanych przyznało, że rzeczywistość pokryła się z ich wyobrażeniami na temat osoby poznanej za pomocą portalu. Ewelina Jasik, autorka książki „3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość?” tak komentuje wyniki „Trzeba przyznać, że to niewiele. Zatem rodzi się pytanie czy zasiadając przez komputerem mamy już tak ugruntowane wyobrażenie na temat naszej ewentualnej drugiej połówki, że zawsze konfrontacja face to face będzie rodziła mniejsze lub większe rozbieżności?”. 27% ankietowanych w ogóle nie zastanawiała się nad tym dysonansem. Może jednak są obszary, w których pozostawiamy miejsce na elastyczność, kompromis i akceptację pewnych niezgodności? Czy raczej  oznacza to, że logując się na portalu kojarzącym pary nie mamy jasno określonych kryteriów odnoście naszych preferencji?

Tych, którym rzeczywistość zupełnie nie przypominała obrazu osoby poznanej w Internecie było 23%. Użytkownicy portalu wskazali także, że poza Internetem w 23% przypadków  zupełnie nie zaiskrzyło pomiędzy poznanymi. Takich relacji zazwyczaj nie ma sensu “przeciągać” w czasie i łudzić się wzajemnie. Idealnie złożyło się w 17% przypadków, którym partner/ka wyklikana w Internecie podobała się jeszcze bardziej w rzeczywistości, niż online. Zatem w tych przypadkach na powodzenie nowej relacji wpłyną pozytywnie zarówno relacje wypracowane między sobą w sieci, a także energia jaka się między tymi osobami wytworzyła na spotkaniu podsumowuje Ewelina Jasik. „Interpretując powyższe dane optymistycznie stwierdzam, że wiele znajomości internetowych ma szansę przerodzić się w satysfakcjonujący obie strony związek. Dobra rada dla wszystkich użytkowników portali randkowych – bądźcie autentyczni i szczerzy w swoich opisach i rozmowach w sieci, bo w rzeczywistość zweryfikuje każde kłamstewko” podsumowuje Ewelina Jasik.