Jak długo należy trzymać farbę na włosach?

Domowa koloryzacja to obecnie bardzo popularny zabieg, na który decyduje się wiele kobiet. Wiąże się to m.in. z faktem, że farby dostępne aktualnie na drogeryjnych półkach w wielu przypadkach odznaczają się wysoką jakością, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie spektakularnego efektu.

Jak długo należy trzymać farbę na włosach?
Jak długo należy trzymać farbę na włosach?

Żeby jednak rzeczywiście odświeżyć swoją fryzurę w prawidłowy sposób, koniecznie należy wiedzieć, jak aplikować farbę do włosów. Jednym z istotniejszych punktów jest czas, jaki należy odczekać, zanim zmyjemy produkt.

Farbowanie włosów w domu – od czego zacząć?

To proste: od wyboru farby, oczywiście. Nie warto przy tym podejmować decyzji zbyt pochopnie; pamiętajmy, że w salonie fryzjerskim mamy pod ręką specjalistę, który doradzi nam, czy dany odcień rzeczywiście będzie prezentował się dobrze przy naszym typie urody. Kiedy zatem zamierzamy przeprowadzić koloryzację samodzielnie, dobrze jest gruntownie się zastanowić, jaki kolor ostatecznie wyląduje na naszych pasmach.

Dodatkowo istotna jest także jakość samego produktu. Na szczęście coraz więcej farb powszechnie dostępnych na rynku pozwala na łatwe do przeprowadzenia samodzielne farbowanie, które na dodatek zapewnia spektakularne rezultaty. Przykładowo farby zarówno bez amoniaku, jak i z dodatkiem tego składnika można znaleźć na stronie: https://www.lorealparis.pl/.

Mamy już farbę – co dalej? Zaplanujmy koloryzację. Wybierzmy dzień i porę, pamiętając, że musimy poświęcić na to odrobinę czasu. A zanim przystąpimy do rozrobienia mieszanki, pamiętajmy, by przygotować sobie kilka najważniejszych akcesoriów:

  • rękawiczki ochronne;
  • tłusty krem, który zabezpieczymy skórę na linii włosów, by łatwiej usunąć z niej farbę;
  • miseczkę do przygotowania farby, najlepiej plastikową;
  • grzebień do rozczesania i dzielenia włosów na pasma;
  • stare ubrania, których w razie poplamienia nie będzie nam szkoda wyrzucić;
    precyzyjny pędzelek do nakładania.

Jak długo trzymać farbę na włosach?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta: tak długo, jak zaleca to producent na opakowaniu lub w instrukcji dołączonej do produktu. Przestrzeganie takich wytycznych da najlepsze rezultaty. Należy przy tym pamiętać, żeby wskazany czas zacząć liczyć od momentu, kiedy ostatni kosmyk włosów zostanie już pokryty farbą. A jeśli posiadamy widoczne odrosty, to właśnie na nie należy nałożyć produkt w pierwszej kolejności.

Część osób ulega przeświadczeniu, że jeśli przytrzymają farbę na włosach dłużej, to efekt będzie zdecydowanie lepszy. To spory błąd, który może nas wiele kosztować. Postępując w ten sposób, możemy poważnie uszkodzić strukturę włosów, co doprowadzi do ich łamania się i wypadania. Ponadto ryzykujemy wówczas podrażnieniami skóry głowy.

Zdecydowanie nie warto również zmywać farby zbyt wcześnie, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie osiągniemy wtedy rezultatu, na jakim najbardziej nam zależy. Przykładowo, kiedy farbujemy się na chłodny blond, zbyt szybkie zmycie farby może sprawić, że kolor wyjdzie żółty – krem koloryzujący musi pozostać na włosach przez zalecany czas, by żółty pigment zdążył się wytrącić, a nowy barwnik poprawnie wniknął w pasma.

Artykuł partnera