Jak jeść zgodnie z fazami księżyca?

Czy wiesz, że możesz kierować swoją dietą w oparciu o kalendarz księżycowy? Fazy lunarne ściśle wiążą się z różnymi aspektami naszego życia, także z żywieniem, dlatego spójrzmy na nocne niebo i zasugerujmy się nim w doborze posiłków.

Fazy księżyca
Jak jeść zgodnie z fazami księżyca?

Fazy księżyca mają niebagatelny wpływ na ludzki organizm. Oddziałują na naszą gospodarkę wodną i hormonalną oraz mają znaczenie w doborze odpowiedniej diety. Zapoznanie się z kalendarzem lunarnym może więc umożliwić nam uzyskanie optymalnych efektów, które nie przekształcą się potem w efekt jo-jo. Należy jednak stosować się do kilku wskazówek.

Fazy księżyca – co musisz wiedzieć?

Cykl księżycowy (miesiąc księżycowy) trwa ok 28 dni. W tym czasie księżyc przechodzi przez cztery fazy:

  • Nów
  • Księżyc Rosnący
  • Pełnia
  • Księżyc malejący

Przez 14 dni księżyca przybywa, a następnie przez 14 kolejnych ubywa. Kuracja księżycowa oznacza optymalne wykorzystanie tego cyklu. Od tej pory wystarczy, że spojrzysz na księżyc i będziesz wiedziała, czego unikać, jak się odżywiać i co robić, aby z satysfakcją osiągnąć sukces, którego wynikiem będzie utrzymanie optymalnej wagi i dobrego samopoczucia.

Pełnia

Cykl „współpracy” z kalendarzem księżycowym należy rozpocząć od pełni, choć tak naprawdę najkorzystniej jest zrobić pierwszy krok już 2-3 dni przed tą fazą. W tym właśnie czasie odczuwa się bowiem bardzo silny wpływ energii pełni na organizm, który podczas tego okresu bardzo szybko „wchłania”. Wtedy tyje się najszybciej.
W czasie pełni jedz 1/3 lub 1/2 tego co zazwyczaj, a ostatni posiłek przyjmuj najpóźniej o 18.00. W tych dniach nie spożywaj cukru i słodyczy, unikaj też alkoholu. Pij dużo wody i naparów ziołowych – minimum dwa litry dziennie. Napoje przyjmuj przed posiłkiem lub po nim, za to nigdy w trakcie.

Księżyc malejący

Po pełni następuje faza księżyca malejącego, która trwa dwa tygodnie. Organizm w tym czasie wchłania mniej i wolniej. Warto więc odżywiać się stosunkowo normalnie. Jest to też dobry czas na rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych.
Księżyc malejący wspomaga oczyszczanie krwi i detoksykacje organizmu, więc nadal pamiętaj o herbatach ziołowych i wodzie. Jeśli zależy Ci na zrzuceniu wagi – przez te dwa tygodnie przyjmuj ostatni posiłek między 16.00 a 17.00.

Faza nowiu

Po tych dwóch tygodniach następuje faza nowiu księżyca. Podczas tego czasu optymalnym wyjściem jest post owocowy. W tym okresie zdolność organizmu do detoksykacji, odtrucia i oczyszczenia jest najwyższa. Przez 2-3 dni spożywaj tylko owoce, pij wodę i zioła. Jeśli nie jesteś w stanie odżywiać się tylko owocami, po prostu zadbaj o to, by przez ten czas wyeliminować z diety mięso i tłuszcze.

Księżyc rosnący

Po nowiu przechodzimy do fazy księżyca rosnącego. Podczas tych dwóch tygodni po nowiu powinnaś zmniejszyć racje żywieniowe, gdyż w tym okresie ciało wchłania więcej i szybciej niż w trakcie księżyca malejącego. Łatwo jest więc przytyć.
Księżyc rosnący wspomaga wszelkie procesy i działania zmierzające do budowania i wzmacniania. Warto przyjmować suplementy diety i choć częściowo zrezygnować z niezdrowych przyzwyczajeń żywieniowych. Kończ posiłek w momencie, gdy będziesz mieć ochotę na jeszcze dwa, trzy kęsy.
Miedzy godziną 15.00 a 17.00 pij szczególnie dużo wody. Zalecenie to jest spowodowane faktem, iż podczas księżyca rosnącego odczuwa się wzmożony głód. Przyjmowanie większej ilości płynów pozwoli Ci zredukować to uczucie.

Fazy księżyca umożliwią Ci sukces

Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy zastosować się do wyżej wymienionych zasad z pełną mocą. Oczywiście bardzo ważna jest kwestia organicznych, zdrowych i świeżych produktów, z których przygotowujemy posiłki. Postaraj się, aby kupować żywność nieprzetworzoną, bez chemicznych, trujących dodatków. Dodatkowo pamiętaj, aby zaopatrzyć się w naturalne olejki ujędrniające skórę, których powinno się używać codziennie. Jeśli masz problem ze znalezieniem takiego olejku, stosuj zwykłą oliwę z oliwek – jest bogata w witaminę E, która ujędrnia i wzmacnia skórę.

Artykuł przygotowała Wróżka Oriana, doradca duchowy