Jak kupować na promocjach?

Kupując na promocjach, możemy sporo zaoszczędzić, o ile nie wpadamy w szał impulsywnych zakupów. Zanim udasz się na wyprzedażowe łowy, sprawdź, jak mądrze podejść do tematu. Wystarczy trzymać się kilku zasad…

Jak kupować na promocjach?
Jak kupować na promocjach?

Pamiętaj o planowaniu

Planuj budżet i wydatki z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu zawczasu możesz kupić rzeczy, których będziesz potrzebować, w bardzo okazyjnych cenach. Jeśli zamierzasz kupić np. nową kurtkę zimową na kolejny sezon, skorzystaj z sezonowych obniżek. Wyprzedaże poświąteczne i zimowe to dobra okazja na oszczędności. Pierwsze wyprzedaże zaczynają się zaraz po świętach i trwają do lutego.

A jeśli święta nadszarpnęły Twój budżet, a chcesz skorzystać z okazji cenowych, nie naruszając swoich oszczędności, z pomocą przychodzi Twisto. Z Twisto kupujesz teraz, a płacisz do 30 dni później, bez rejestracji i opłat – jeśli uregulujesz należność w terminie. Możesz więc szybko i wygodnie kupić upatrzoną na wyprzedaży rzecz, a na płatność masz do 30 dni za darmo. Wystarczy wybrać Twisto spośród metod płatności i elastycznie zarządzać swoim budżetem, korzystając z najlepszych okazji cenowych.

Stawiaj na produkty dobrej jakości

Chcesz mądrze kupować na promocjach i oszczędzać? Unikaj chwilowych trendów. W przypadku ubrań stawiaj na uniwersalne, proste fasony. One zawsze są w modzie. Dodatkowo wybieraj produkty dobrej jakości, które posłużą Ci przez długie lata. Lepiej kupić na wyprzedaży droższy produkt, wysokiej jakości, niż tańszy, ale taki, który po jednym sezonie będzie do wyrzucenia. To nie ekologiczne i nieopłacalne.

Kupuj tylko niezbędne rzeczy

Ta zasada dotyczy każdych zakupów, nie tylko wyprzedażowych. Kupuj tylko te rzeczy, których faktycznie potrzebujesz. Staraj się nie ulegać emocjom i impulsywnym zakupom. Trzyma się swojej listy i szukaj na wyprzedażach produktów w najlepszej cenie.

Sprawdzaj, czy promocja rzeczywiście jest promocją

Niektóre sklepy stosują różne chwyty marketingowe i np. przed wyprzedażą podnoszą ceny. Dlatego obniżka -60 proc wcale nie jest tak opłacalna. W dobie e-zakupów bardzo prosto zrobić taki research. Sprawdź, ile dany produkt kosztuje w innych sklepach, np. z pomocą porównywarek cenowych. Może się okazać, że to, co jest promocją w jednym w sklepie, w drugim będzie ceną standardową.

Chcesz mieć pewność, że kupujesz towar w najlepszej cenie? Sprawdź, jak zmieniała się wartość danego produktu w czasie. Taką opcję masz np. w Ceneo.

Korzystaj z kuponów rabatowych i cashbacku

Zawsze sprawdzaj, czy na dany produkt lub markę są dostępne kody zniżkowe. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Poświęcając tylko chwilę na research, możesz zaoszczędzić czasem nawet kilkadziesiąt złotych. Jeśli masz konto Twisto, to kody rabatowe znajdziesz także w aplikacji Twisto w zakładce Zakupy. Zajrzyj tam, przed złożeniem zamówienia.

Dodatkowo polub się z cashbackiem. W ten sposób możesz otrzymać zwrot części pieniędzy za swoje zakupy. Korzystając z cashbacku regularnie, możesz finalnie uzbierać całkiem fajną kwotę bez wysiłku. Jeśli masz aplikację Twisto, możesz skorzystać z ofert cashbacku do wielu popularnych sklepów. Możesz zyskać do 10 proc. zwrotu wartości zakupów w formie punktów, którymi następnie możesz spłacić rachunek. Wystarczy aktywować ofertę cashbacku przed każdym zakupem.

Obserwuj ulubione marki

Zapisz się do newslettera, lub obserwuj w mediach społecznościowych profil sklepów/marek, które Cię interesują. Zazwyczaj firmy informują tam o swoich promocjach w pierwszej kolejności, w ten sposób masz szansę na upolowanie najlepszych promocji.

Artykuł partnera